[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

بانک‌ها فراقانونی عمل کنند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، استاندار فارس گفت: بانک‌ها کمک به حوزه آموزش و درمان از محل ۲ درصد جوایز قرض الحسنه را احیا کنند. همچنین بانک‌های فارس باید در پرداخت تسهیلات ازدواج، مسکن و اشتغال فراتر از تکلیف و وظایف قانونی خود عمل کنند. 
استاندار فارس با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان بنا دارد نهضتی از تولید و اشتغال در استان ایجاد کند، یادآور شد: اگر قرار است نهضت رفع موانع تولید جان بگیرد، به کمک بانک‌ها 
نیاز داریم.
دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه ای با اعضای کمیسیون هماهنگی امور بانک‌های استان فارس، با اشاره به شعار سال مبنی بر توجه به تولید و ایجاد اشتغال و همچنین تأکیدات دولت سیزدهم بر این موارد، عنوان کرد: انتظار دارم با همکاری بانک‌های استان رتبه اول در حمایت از تولید و رفع موانع این حوزه را کسب کند.
وی تأکید کرد: دستیابی به این رتبه بدون همراهی بانک‌ها محقق نخواهد شد. استاندار فارس با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان بنا دارد نهضتی از تولید و اشتغال در استان ایجاد کند، یادآور شد: اگر قرار است نهضت رفع موانع تولید جان بگیرد به کمک بانک‌ها نیاز داریم. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با انتقاد از عملکرد بانک‌هایی که عضو کمیسیون هماهنگی امور بانک‌های استان نیستند، عنوان کرد: باید با تدوین یک ساز و کار قانونی از سایر دستگاه‌ها و نهادها بخواهیم منابعشان را از بانک‌هایی که عضو کمیسیون نیستند و تمکین نمی‌کنند، 
خارج کنند.
وی تأکید کرد: این بانک‌ها به رغم اینکه چندین سال از امکانات، تسهیلات و امنیت حاکم بر استان استفاده کرده‌اند، حاضر نیستند تسهیلات لازم را در اختیار استان قرار دهند که برخورد با این موضوع به مطالبه ای عمومی در میان اهالی تولید و صنعت استان تبدیل شده است.
استاندار فارس از بانک‌های عضو کمیسیون هماهنگی امور بانک‌های نیز خواست تلاشی مضاعف برای ارتقای جایگاه خود داشته باشند.
ایجاد ساز و کار و زمینه‌های لازم برای مهلت دادن به بعضی بدهکاران بانکی که املاکی از جمله منازل یا واحد‌های تولیدی آنها به عنوان وثیقه نزد بانک‌ها قرار دارد، از دیگر موضوعاتی بود که دکتر ایمانیه به آن اشاره کرد.
وی ادامه داد: حفظ آبروی اشخاص فراتر از وظایف قانونی و سازمانی است و بر اساس وظایف اخلاقی و شرعی نباید نادیده گرفته شود.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه فارس استانی دانشگاهی است، از بانک‌های استان خواست نگاهی ویژه در کمک به دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشند. استاندار فارس تأکید کرد: در این زمینه نیز بانک‌های استان باید رتبه برتر کشوری را کسب کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با اشاره به اینکه در گذشته از محل اعتبارات ۲ درصد جوایز قرض‌الحسنه در امور خیر آموزشی و درمانی استفاده می‌شد، خواهان به‌کارگیری مجدد این ظرفیت در استان شد.
وی یادآور شد: همانگونه که مرکز جامع ژنتیک با استفاده از این ظرفیت راه اندازی و منشأ خدمات ارزشمندی در استان شد، با اولویت بندی نیازها می‌توانیم در این راستا گام‌های دیگری نیز برداریم. نماینده عالی دولت در استان فارس از بانک‌های عضو کمیسیون هماهنگی خواست موضوع پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال، مسکن و ازدواج را فراتر از یک تکلیف و وظیفه قانونی مدنظر قرار داده و به خاطر داشته باشند اگر هر یک از ما خواهان رفع ناهنجاری‌های اجتماعی هستیم، باید بر اساس وظایف اخلاقی، شهروندی و انسانی در پی اصلاح مشکلات باشیم.
وی گفت: به باور کارشناسان و بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده، تأمین شغل و مسکن و به تبع آن تشکیل خانواده در پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی تأثیری انکارناپذیر دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی