[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

۱۵۱ بیمار کرونایی جدید شناسایی شدند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین آمارهای بیماری کووید ۱۹ در فارس را تا دیروز دوشنبه، بیست و چهارم آبان ۱۴۰۰ اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین، دکتر «سید روح‌اله حسینی» با بیان اینکه ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، گفت: هم اکنون هزار و ۴۲۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی همچنین از جان باختن هشت هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هفت‌هزار و ۱۲۹ نفر افزایش یافت. او در ادامه از بهبودی ۴۷۷هزار و ۷۵۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تاکنون پنج‌میلیون و ۶۲۷هزار و ۸۷۳ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۸۷هزار و ۲۸۲ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۵۴۰هزار و ۵۹۱ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.
دکتر حسینی بستری ۱۵۱ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را کمترین آمار بستری بیماران در بخش‌های تنفسی بعد از موج پنجم بیماری عنوان کرد و با ابراز خرسندی از این روند نزولی، افزود: اعداد نزولی پیام‌آور خوبی هستند؛ اما امید می‌رود این روند همچنان تداوم داشته باشد که نشان دهنده اثربخشی واکسیناسیون علیه این بیماری در سطح جامعه است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه ابراز امیدواری کرد تا با حمایت و همراهی شهروندان و مردم استان، آن دسته از افراد و گروه‌های هدفی که تاکنون واکسن خود را دریافت نکرده اند، به دریافت هرچه سریع‌تر واکسن ترغیب شوند تا هرچه زودتر بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی