[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

پایان اختلاف و حاشیه؛ طارمی برمی‌گردد ، روزنامه شیراز نوین

روزی که سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت مهدی طارمی را به اردوی تیم ملی دعوت نکند فدراسیون فوتبال سیاست احترام به دیدگاه سرمربی تیم ملی را در پیش گرفت. 
شریفی مدیر روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون فوتبال حتی در این باره مصاحبه و موضع رسمی فدراسیون فوتبال را بیان کرد و در نهایت تیم ملی بدون مهدی طارمی به مصاف لبنان رفت و در یک بازی سخت و نفس‌گیر دو بر یک برنده شد و امشب هم در بازی دوم بدون مهدی طارمی به مصاف سوریه می‌رود. 
قصه اختلاف بین اسکوچیچ و مهدی طارمی از یک اظهار نظر فنی آغاز شد؛ جایی که اسکوچیچ در مصاحبه با یک رسانه خارجی گفت، فوتبالیست‌های ایرانی از نظر تکنیکی خوب ولی از نظر تاکتیک پذیری مشکل دارند و مهدی طارمی هم در پاسخ توئیت کرد فوتبالیست‌های ایرانی هم از نظر تکنیکی خوبند و هم از نظر تاکتیکی و مشکل از جای دیگری است. جرقه این اختلاف با همه تلاش‌های صورت گرفته به قوت خود باقی ماند و در نهایت اسکوچیچ تصمیم گرفت برای این اردو مهدی طارمی را دعوت نکند. اما بی‌تردید دل مهدی طارمی با تیم ملی است. او هم پیش از بازی با لبنان برای تیم ملی پیام داد و هم بعد از بازی. حتی خبر رسیده با اردوی تیم ملی تماس گرفته و از آن‌ها خواسته با همه توان در برابر لبنان بازی کنند و برنده شوند. 
اما از این‌ها بگذریم؛ عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ضمن احترام به دیدگاه اسکوچیچ از اینکه مهدی طارمی به اردوی تیم ملی دعوت نشده خوشحال نیست. او از کادر مدیریتی تیم ملی به خصوص سرپرست تیم خواسته ترتیبی اتخاذ کنند که اسکوچیچ و مهدی طارمی در ایران یا پرتغال با هم رویارو شوند و با کنار گذاشتن اختلافات برای ارتقای جایگاه تیم ملی فوتبال ایران تلاش کنند. به باور رئیس فدراسیون فوتبال، در صورت تداوم این وضعیت هم تیم ملی متضرر می‌شود و هم مهدی طارمی و طرفین به بهانه تیم ملی باید اختلافات را کنار بگذارند. 
رئیس فدراسیون فوتبال در صحبت‌هایی که با کادر مدیریتی تیم ملی داشته این موضوع را متذکر شده که مهدی طارمی در سال‌های اخیر بازیکن بی‌حاشیه‌ای بوده و همواره برای درخشش در ترکیب تیم ملی تلاش کرده و اساساً یک دیدگاه فنی نباید منجر به اختلافات طرفین و آسیب دیدن تیم ملی شود. البته رئیس فدراسیون فوتبال با احترام به تصمیم اسکوچیچ مبنی بر عدم دعوت از مهدی طارمی و صحبت نکردن پیرامون این موضوع نشان داد که به اصول در فوتبال پایبند و به آن احترام می گذارد اما تأکیدش بر این است اختلافات بین اسکوچیچ و مهدی طارمی باید پاک شود چون پای تیم ملی در میان است و از سویی مهدی طارمی در سال‌های گذشته بازیکن بدون حاشیه‌ای بوده است. 
با توجه به تأکید رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر بازگشت مهدی طارمی به اردوی تیم ملی، به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک و احتمالاً برای بازی‌های بهمن‌ماه مهدی طارمی بار دیگر به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد. این تصمیم بدون شک با استقبال اهالی فوتبال هم مواجه خواهد شد به این خاطر که مهدی طارمی بعد از عدم دعوت به اردوی تیم ملی به تصمیم اسکوچیچ احترام گذاشت و همان طور که اشاره شد، هم پیش از بازی با لبنان برای موفقیت تیم ملی پیام داد و هم بعد از بازی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی