[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

سازمان گردشگری شهرداری ایجاد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز:
سازمان گردشگری شهرداری
 ایجاد می‌شود

محمد فرخ زاده رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۷ به استان فارس، نام گذاری تاریخی شیراز به عنوان «سومین حرم اهل بیت(ع)» صورت گرفت و برای استان فارس و شهر شیراز جایگاه ویژه ای در حوزه گردشگری و زیارت تعیین و به منظور سازمان‌دهی و رونق این مقوله، معاونت امور زائرین به استانداری فارس اضافه گردید. شهر شیراز و استان فارس رتبه نخست ثبت آثار جهانی در کشور را داشته و از انواع گردشگری شامل گردشگری مذهبی، تاریخی، فرهنگی، درمانی، ادبی و... برخوردار است. توجه و تمرکز بر اقتصاد بدون نفت با توجه به داشته‌های استان فارس و کلان‌شهر شیراز، موجبات رونق اشتغال مولد، کارآفرینی و رونق کسب و کار را فراهم می‌آورد. در حال حاضر سایت‌های مختلف گردشگری نیاز به برنامه ریزی توسعه محور دارند. 
بوستان ۵۸۰ هکتاری طبیعت و ۵۰ هکتاری مادر، باغات قصردشت، هنر و شمس، خانه‌ها و باغ‌های تاریخی دلگشا و جهان نما، مجموعه خواجوی کرمانی، از مواردی هستند که در صورت برنامه ریزی و تعریف بسته‌های گردشگری می‌توانند به جاذبه‌های گردشگری شهر شیراز اضافه گردند. 
به گفته رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت، با توجه به محدودیت‌های برنامه و بودجه ای دولت در سال‌های اخیر و وظیفه شهرداری در تقویت زیرساخت‌های پذیرش مسافر داخلی و خارجی و با عنایت به تحلیل‌ها و توافقات فی‌مابین با دستگاه‌های مختلف با وظایف مرتبط همانند سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حج و زیارت و... موضوع ایجاد سازمان گردشگری و امور زیارتی در شهرداری شیراز به تصویب شورا رسید و شهرداری شیراز مکلف گردید نسبت به طی تشریفات قانونی ایجاد سازمان گردشگری و امور زیارتی اقدام نموده و اساسنامه سازمان را ظرف مدت دو هفته طی لایحه ای به شورا ارسال نماید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی