[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

کرونا همچنان جان می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز اعلام کرد که هم‌اینک از ۳۷ شهرستان فارس، ۲۹ شهرستان با وضعیت زرد کرونایی مواجه است.
دکتر سید وحید حسینی به خبرنگاران گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، سه شهرستان نی‌ریز، اِوَز و سرچهان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
او ادامه داد: وضعیت شهرستان‌های شیراز، استهبان، اقلید، آباده، بوانات، بیضا، پاسارگاد، جهرم، جویم، خرامه، خرم‌بید، خفر، خنج، رستم، زرقان، زرین‌دشت، سپیدان، سروستان، فراشبند، فسا، فیروزآباد، قیر و کارزین، کازرون، کوار‌، کوه‌چنار، گراش، لارستان، لامرد و ممسنی زرد اعلام شده است. حسینی با بیان اینکه تنها ۵ شهرستان فارس دارای وضعیت آبی هستند، به غلبه وضعیت رنگ زرد بر نقشه کرونا در استان اشاره و اضافه کرد: وضعیت کنونی شیوع کرونا نیاز به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی عموم مردم و به ویژه افراد در معرض خطر مانند سالمندان و مادران باردار، همچنین گروه‌هایی نظیر بیماران مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای را بیش از پیش مهم جلوه می‌دهد.
به گفته رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، متأسفانه همچنان به‌صورت روزانه، شاهد جان‌باختن عده‌ای از هموطنان در اثر ابتلا به بیماری کرونا هستیم و همین امر، گویای تداوم چرخه‌های انتقال این بیماری در سطح کشور و خطر بالای بیماری‌زایی آن است.
حسینی از خانواده‌ها خواست تا از افراد سالمند و بیماران دارای نقص سیستم ایمنی و بیماری زمینه‌ای، به‌عنوان گروه‌های آسیب‌پذیر در برابر بیماری کووید ۱۹ با حساسیت بیشتری مراقبت کرده و بکوشند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک، از ابتلای این افراد به ویروس کرونا پیشگیری شود.
رئیس علوم‌پزشکی شیراز همچنین با بیان اینکه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به دیگران مسئولیتی مهم برعهده همه افراد جامعه است، به عوارض شدید «اُمیکرون» در سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای اشاره و در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.
حسینی‌ با اشاره به افزایش گزارش موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در فارس و کشور، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد سالمند و مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای، بیش از سایر گروه‌ها در معرض خطر عوارض شدید ابتلا به کرونا و فوت ناشی از آن هستند.
او با تأکید بر اهمیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه و به‌ویژه در گروه‌های در معرض خطر، از مردم خواست از عادی‌انگاری پرهیز کنند و در صورت بروز هرگونه علائم کرونا، به‌ویژه در سالمندان و افراد دارای بیمارهای زمینه‌ای، موضوع را جدی قلمداد کرده و در سریع‌ترین زمان به پزشک خانواده مراجعه کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز با اشاره به افزایش موارد فوت ناشی از کرونا در کشور گفت: در حال حاضر با زیرگونه‌های مختلف اُمیکرون روبه‌رو هستیم که علاوه بر افزایش موارد فوت، باعث بیماری‌زایی شده است.
عباس رضائیان‌زاده همچنین از مردم خواست ضمن رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برای دریافت واکسن کرونا و افزایش ایمنی در برابر این ویروس، به مراکز واکسیناسیون در سطح استان مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی