[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

قشقایی شیراز - شهرداری همدان حفظ صدرنشینی با عبور از بهترین خط دفاعی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: کسی فکرش را نمی‌کرد قشقایی چهارمین فصل حضورش در لیگ دسته اول فوتبال کشور را اینچنین پرقدرت آغاز کند، آن هم پس از جدایی تعداد زیادی از بازیکنان کلیدی و البته تغییر مربی پس از هفته اول!
قشقایی فصل را با پیروزی خارج از خانه مقابل شاهین بوشهر آغاز کرد، در حالی‌که مهرداد خادمی هدایت نماینده شیراز را به عهده داشت. پس از آن، در اتفاقی عجیب خادمی رفت و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال شیراز به میدان آمد! مهدی رجب‌زاده، نام بزرگ فوتبال شیراز و کشور، گزینه جذابی برای فوتبال دوستان شیرازی بود اما آیا او در عرصه مربیگری هم توانایی‌های فوق‌العاده زمان بازیگری را از خود نشان خواهد داد؟
رجب‌زاده در عرض کمتر از یک ماه، مثبت‌ترین پاسخ را به این سؤال داده. او در چهار بازی که هدایت قشقایی را به عهده داشته، سه پیروزی کسب کرده و فقط در یک بازی شکست خورده که به هیچ عنوان مستحق آن نبوده. در انزلی، بازیکن ملوان پیش چشم داور اقدام به تمارض کرد اما پنالتی اعلام شد و قشقایی باخت. 
البته رجب‌زاده راست می‌گوید که به هیچ عنوان نباید در این هفته‌ها حرفی از صعود به میان آورد. هنوز عیار واقعی هیچ تیمی مشخص نیست و نباید به این پیروزی‌ها دل خوش کرد، اما وضعیت قشقایی به شدت امیدوار کننده است. آن‌ها در هفته گذشته در مقابل نام‌های بزرگ لیگ قرار گرفته‌اند. شاهین، سایپا، ملوان و ماشین‌سازی همگی تیم‌هایی از جنس لیگ برتر محسوب می‌شوند و استقلال ملاثانی را هم باید در زمره تیم‌های خوب لیگ یک قرار دهیم.
اما حریف امروز شاگردان رجب‌زاده، یک تیم دسته دومی به شمار می‌رود! شهرداری همدان یکی از تازه وارد‌های لیگ یک است که عملکرد بسیار خوبی هم در هفته‌های گذشته از خود نشان داده است. آن‌ها تیم دوم لیگ هستند، بدون شکست!
رضا طلایی منش یک مربی بومی و کم نام و نشان است که توانسته در پنج بازی نخست، سه پیروزی و دو تساوی کسب کند. آن‌ها در هفته اول با چهار گل در زمین ماشین سازی تبریز به برتری دست یافتند. سپس در همدان برابر ملوان با تساوی بدون گل متوقف شدند و در هفته سوم نیز در سیرجان با همین نتیجه به کار خود پایان دادند. اما در هفته چهارم یک بر صفر شاهین بوشهر را مغلوب کردند و هفته گذشته هم با سه گل رایکای بابل را مغلوب کردند. نکته جالب در خصوص شهرداری، دریافت نکردن حتی یک گل در پنج مسابقه گذشته است که خط دفاع مستحکم‌شان را نشان می‌دهد.
تیم پیروز مسابقه امروز که در ورزشگاه بعثت شیراز برگزار می‌شود، صدرنشین رقابت‌ها خواهد شد اما خلق نتیجه تساوی، شانس صدرنشینی را به تیم‌هایی چون ملوان، خیبر خرم آباد، آرمان گهر سیرجان و شهرداری آستارا خواهد داد.
در سایر دیدارهای امروز که همگی از ساعت 14:15 دقیقه آغاز می‌شوند، رایکا در بابل به مصاف آرمان گهر می رود، خیبر خرم آباد در زمین خود پذیرای خوشه طلایی ساوه خواهد بود، مس در شهر بابک میزبان سایپاست، مس کرمان و استقلال ملاثانی در کرمان بازی می‌کنند، دو تیم گیلانی شهرداری و ملوان در آستارا دیدار می‌کنند، ویستاتوربین تهران میزبان ماشین سازی تبریز است، پارس جنوبی به مصاف بادران تهران می‌رود و استقلال خوزستان و شاهین بوشهر، داربی جنوبی‌ها را در اهواز برگزار خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی