[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

اعاده حیثیت از دختر فوتبالیست ایرانی، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون فوتبال اردن در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شده بود که یکی از بازیکنان تیم ملی بانوان ایران مشکل جنسیتی دارد و مشکوک است.
شاید در عرف بین‌الملل این مسئله امری بدیهی باشد و از این قبیل شکایت‌ها برای اولین بار نباشد که انجام می‌شود اما خوشبختانه جواب آزمایشات مشخص کرد که بازیکنان تیم ملی بانوان ایران هیچ مشکل خاصی ندارند و اردنی‌ها دنبال بهانه بودند تا شکست خود را توجیه کنند. بعد از این ماجرا انتظار می‌رفت فدراسیون فوتبال واکنش نشان داده و به نوعی جواب رئیس فدراسیون فوتبال اردن را بدهد اما هیچ خبری نشد. در همین راستا زهره هراتیان گفته بود ماجرا را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بکشانید و از غیرت دختران ایرانی دفاع کنید اما فدراسیون فوتبال واکنش خاصی نشان نداد و به نظر می‌رسد دوستان بیشتر درگیر بازی‌های تیم ملی بزرگ‌سالان و ماجرای لباس و پاداش و این قبیل مسائل بودند و خیلی به فکر تیم ملی بانوان نیفتادند. ای کاش فدراسیون فوتبال در این زمینه کمی قاطعانه‌تر عمل کرده و از حیثیت فوتبالیست‌های خانم ایرانی دفاع می‌کرد اما هر چه منتظر ماندیم  چنین اتفاقی رخ نداد.
گفتنی است تیم ملی بانوان ایران مقابل همتای اردنی خود در ضربات پنالتی به برتری رسیده بود و بلافاصله بعد از این بازی رئیس فدراسیون فوتبال اردن با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد جنسیت یکی از بازیکنان تیم ایران شکایت کرده بود که این شکایت به جایی نرسید و برد ایران قطعی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی