[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

بازرسی دوره‌ای از دفاتر اسناد رسمی، روزنامه شیراز نوین

نشست اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران فارس با مدیرکل ثبت استان برگزار شد. در این نشست مدیرکل ثبت فارس ابراز داشت: توجه ویژه سند تحول قضایی به اسناد رسمی برگ تأییدی بر حساسیت کار دفاتر اسناد رسمی می‌باشد و نقش مهم سردفتران در حفظ معادلات حقوقی جامعه، صحت بخشی به نقل و انتقالات و کمک به اجرای بهینه سیاست‌های راهبردی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حائز اهمیت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس، نشست مدیرکل ثبت این استان و اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران فارس در دفتر مدیریت این اداره کل برگزار گردید.
در این جلسه که به منظور بازبینی و رسیدگی به معضلات موجود در فرایندهای ارائه خدمات و احصای راهکارهای سرعت بخشی به تعامل ادارات ثبت و دفاتر اسناد رسمی در راستای پیشبرد بهینه مصوبات سازمانی برگزار گردید، سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن حساس برشمردن نقش این دفاتر در بهداشت حقوقی جامعه، همسویی دفاتر اسناد رسمی و ادارات ثبت را لازمه انتفاع بهینه جامعه از گستره خدمات موجود در این حوزه دانست.
وی ابراز داشت: همانگونه که صیانت از حریم سردفتری وظیفه اصلی سران دفاتر می‌باشد، بر همین اساس حفظ شأن و جایگاه دفاتر اسناد رسمی با تأسی از قانون، حرکت در راستای دستورالعمل‌های مصوب سازمانی و احساس تعهد در زمینه دفاع از حقوق مشروع اشخاص ایفای بهینه نقش در این منصب را سبب می‌گردد.
هاشمی افزود: توجه ویژه سند تحول قضایی به اسناد رسمی برگ تأییدی بر حساسیت کار دفاتر اسناد رسمی می‌باشد و نقش مهم سردفتران در حفظ معادلات حقوقی جامعه، صحت بخشی به نقل و انتقالات و کمک به اجرای بهینه سیاست‌های راهبردی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حائز اهمیت است. 
همچنین مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به نقش سران دفاتر در تبیین و ترویج فرهنگ سند رسمی، پیش شرط کاهش پرونده‌های قضایی در این حوزه را مستلزم آگاهی بخشی بیش از پیش به جامعه با هدف ارتقای دانش مردم در زمینه اسناد رسمی و ترویج فرهنگ استفاده از این اسناد در نقل و انتقالات و عقود برشمرد.
وی وجود بالغ بر 400 دفتر اسناد رسمی و بهره گیری از سران دفاتر فرهیخته و متعهد در فارس را فرصتی ارزشمند در خدمات رسانی بهینه به مردم شریف استان در حوزه‌های ثبتی دانست و افزود: برنامه ما تداوم تعامل و همسویی مطلوب با این دفاتر به منظور ارائه بهینه خدمات ثبتی به مراجعان می‌باشد.  
سید مهدی هاشمی با تأکید بر لزوم استمرار نشست‌های تخصصی جهت تبیین وظایف و تکالیف سردفتری و عدالت در مبحث تقسیم اسناد، این امور را از ملزومات رعایت قوانین و مقررات توسط سران دفاتر خواند و افزود: در راستای ارزیابی بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی بازرسی‌های دوره ای و موردی ادارات ثبت همچون سال‌های گذشته به صورت مدون و برنامه ریزی شده تداوم خواهد یافت.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی