[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

پسماندهای الکترونیک گنج نهان است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه صنایع الکترونیک شیراز می‌تواند در زمینه ایجاد شهر هوشمند در استان همکاری جدی داشته باشد، گفت: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی نیز با توجه به بازار بسیار مناسب در سطح منطقه، از مشارکت صنایع الکترونیک شیراز حمایت جدی خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، محمدهادی ایمانیه، چهارشنبه در جریان بازدید از مجموعه صنایع الکترونیک شیراز افزود: توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فوق العاده‌ای در این مجموعه وجود دارد که این توانمندی‌ها باید در جهت امیدآفرینی و ایجاد شور و نشاط به شکل مناسب به جامعه معرفی شود.
او ادامه داد: مجموعه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری به دلیل دوری از مسائل سیاسی و تلاطم‌های اداری توانسته‌اند توانمندی‌های بسیار بالایی به دست آوردند.
وی بیان کرد: برگزاری تورهای بازدید دانشگاهیان از مجموعه صنایع الکترونیک شیراز می‌تواند مفید و مؤثر باشد و علاوه بر این بخشی از سطوح آموزشی دانشجویان در بعضی رشته‌ها هم می‌تواند با همکاری این مجموعه به شکل مطلوب‌تری اجرا شود.
استاندار فارس، خواستار حضور مؤثر صنایع الکترونیک شیراز در زمینه حفاظت از محیط زیست، مراتع و جنگل‌ها با به‌کارگیری فناوری‌های جدید در عرصه پهپادهای پیشرفته و حسگرهای الکترونیک شد.
ایمانیه افزود: فعالیت و همکاری شرکت‌های دانش بنیان در مجموعه صنایع الکترونیک شیراز فرصت مناسبی برای پیشبرد اهداف استان و کشور محسوب می‌شود که باید این روند تقویت شود.
وی ادامه داد: توانمندی‌های بالای صنایع الکترونیک شیراز همچنین می‌تواند در زمینه پرورش نیرو و تربیت مدیران موفق، مؤثر باشد و از ظرفیت‌های این مجموعه می‌بایست در زمینه تقویت توانمندی‌های مدیریتی استان حداکثر بهره‌برداری شود.
استاندار فارس از دستگاه‌های اجرایی خواست که نیازهای خود در زمینه قطعات الکترونیک را اعلام کنند تا صنایع الکترونیک شیراز برای پاسخ‌گویی به این نیازها برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.
ایمانیه افزود: با توجه به لزوم صرفه جویی در مصرف آب و همچنین انرژی در ادارات استان، استفاده از توانمندی‌های صنایع الکترونیک شیراز می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد و استانداری فارس آمادگی دارد برای عقد قرارداد در این زمینه پیشگام شود.
وی پسماندهای الکترونیک را گنجی نهفته دانست و گفت: باید بکوشیم تا بازیافت این پسماندها در شهر شیراز عملیاتی شود.
وی گفت: همچنین ضرورت دارد که از توان مجموعه صنایع الکترونیک شیراز در جهت در اختیار گرفتن پروژه تولید کارت هوشمند ملی و پروژه‌های مشابه در سطح کشور با توجه به سوابق موفق این مجموعه استفاده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی