[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۶
  • دوره جدید

تولید نقدینگی می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۲ از سوی رهبر معظم انقلاب تحت‌عنوان مهار تورم و رشد تولید، گفت: برای تحقق این مهم می‌توان از طریق فعال‌کردن واحدهای تولیدی راکد 
اقدام کرد.
محسن ربانی‌زاده، یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: برای این منظور می‌توان ظرفیت‌های موجود راکد در واحدهای تولیدی را بدون نیاز به نقدینگی و فقط با یک نقدینگی سرمایه در گردش یا نقدینگی تکمیلی سرمایه‌گذاری ثابت، فعال کرد.
وی ادامه داد: در این بین، بنگاه‌هایی که کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت دارند، می‌توانند بهترین گزینه‌های هدف ما باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس بیان کرد: البته این روند سال گذشته نیز در استان دنبال شده، اما امسال با توجه به شعار سال و تأکید رهبری بر رشد تولید و مهار تورم، این مسئله را با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال خواهیم کرد. ربانی‌زاده افزود: معتقدیم که تورم و تولید ۲ قطب مخالف هم هستند و اگر می‌خواهیم از محل رشد تولید، مهار تورم را داشته باشیم، باید نقدینگی جامعه را به سمت تولید هدایت کنیم. وی ادامه داد: اگر این اتفاق بیفتد، می‌توانیم در عین اینکه تولید را ارتقا می‌دهیم، تورم را نیز کنترل کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در اقتصاد اگر با هدف رونق تولید پول به بازار تزریق شود، آن رونق تولید باعث تورم می‌شود و اگر پولی تزریق نشود، تورم کاهش می‌یابد، اما در مقابل رکود ایجاد می‌شود.
ربانی‌زاده افزود: اما اگر این نقدینگی را به شکل هوشمندانه به سمت تولید ببریم، هم اشتغال ایجاد می‌شود، هم تولید ناخالص داخلی بالا می‌رود و هم تورم کاهش می‌یابد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی