[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

بسیج در ایام کرونا افتخارآفرینی کرد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس ضمن تبریک هفته بسیج، تأکید کرد که عملکرد بسیجیان در ایام همه گیری بیماری کرونا و در مسیر خدمت رسانی به مردم و مقابله با این بیماری، افتخارآفرین بوده است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر محمدهادی ایمانیه در جمع بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جایگاه و اهمیت بسیج و نیروهای بسیجی در کشور گفت: هر فردی از این جامعه که دلسوزانه برای مردم، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی گام بردارد، بسیجی است.
او با بیان اینکه نقش بسیج در حوزه‌های پزشکی و پیراپزشکی بر هیچ فردی پوشیده نیست، اظهار کرد: به ویژه اینکه بسیجیان در بحران ویروس کرونا با مشارکت در امر پیشگیری و درمان بیماران افتخارآفرین بودند.
استاندار فارس با قدردانی از سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس و کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه به پاس تلاش در بحران ویروس کرونا به ویژه در امر واکسیناسیون علیه این بیماری، به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فرایند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا اشاره کرد و از مسئولان به ویژه بسیجیان دانشگاه خواست تا برای حفظ این جایگاه و تقویت ایمن سازی عمومی مردم استان در برابر این بیماری، بیش از پیش تلاش کنند.
ایمانیه با اشاره به دیگر رسالت‌های بسیجیان در عرصه‌های مختلف سلامت، مشارکت در پیشبرد برنامه‌های واکسیناسیون، همچنین پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر نظیر بیماری‌های قلبی عروقی، انواع سرطان‌ها و سوانح و حوادث ترافیکی را از دیگر مسئولیت‌های بسیجیان عنوان کرد. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر ضرورت تقویت اعتماد مردم نسبت به دولت، گفت: وظیفه دولت زنده نگه داشتن امیدهاست و همه مسئولان و مدیران نظام باید برای این امر تلاش کنند.
ایمانیه همچنین به روحیه ایثارگونه و بسیجی وار دکتر «سید وحید حسینی» سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره و اضافه کرد که انتظار می‌رود دانشگاه دوران باشکوهی در عرصه خدمت‌رسانی به مردم استان را سپری کند.
استاندار فارس تکمیل چرخه خدمات پزشک خانواده در استان را از دیگر ضرورت‌های حوزه سلامت در استان عنوان و اضافه کرد: آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها نیز باید با اقدامات و تلاش‌های بسیجی وار و جهادی، متحول شود.
ایمانیه تأکید کرد: مسئولان سلامت استان با نگاه عدالت محوری نسبت به راه اندازی و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و اعزام متخصصان به ویژه به مناطق محروم استان، گام بردارند.
او با بیان اینکه گام‌ها برای ارتقای سطح سلامت مردم باید بسیجی‌وار باشد، اظهار کرد: بسیج می‌تواند در توزیع و مصرف دارو و تولید، توزیع، واردات و صادرات حوزه غذا نیز جهادی عمل کند و در سازندگی و تکمیل پروژه‌های عمرانی مانند ساخت خانه‌های بهداشتی و پایگاه‌های اورژانس، مشارکت فعال داشته باشد.
استاندار فارس با اعلام حمایت مجموعه استانداری از دانشگاه‌های استان، خاطرنشان کرد: مدیریت استان همراه با دانشگاه‌های استان است و برای ارتقای وضعیت فارس به ویژه در حوزه بهداشت و درمان مشارکت دارد. این مراسم در پایان با قدردانی از بسیجیان جامعه پزشکی شیراز همراه بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی