[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: تحول مسکن در راه است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس تأکید کرد که شاخص تأمین مسکن برای نیازمندان و مددجویان نهادهای حمایتی این استان بالاتر از میانگین کشوری است.
عطاءالله زمانی در حاشیه بازدید از اقدامات بنیاد مسکن شهرستان فیروزآباد گفت: بنیاد مسکن از همه ظرفیت‌ها برای تأمین مسکن و ایجاد تحول در مسکن روستایی بهره گیری خواهد کرد.
او به احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان در استان فارس اشاره و اضافه کرد: احداث مسکن ویژه مددجویان و نیازمندان که بخش قابل توجهی از آن در فیروزآباد و شهرستان‌های جنوب غرب فارس رقم خورده است، برگ زرینی بر افتخارات بنیاد مسکن است که در هیچ جای کشور موارد مشابهی ندارد.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه شاخص‌های تأمین مسکن نیازمندان و مددجویان در این استان فراتر از شاخص‌های کشوری است، افزود: سهم شهرستان فیروزآباد و شهرستان‌های جنوب غرب استان در این طرح قابل توجه است و گامی برای تأمین مسکن شریف‌ترین اقشار جامعه قلمداد می‌شود.
زمانی همچنین به اجرای طرح‌های ترمیم و نوسازی و بازسازی مسکن بعد از بروز حوادثی نظیر زلزله و سیل در استان فارس اشاره و اضافه کرد: بنیاد مسکن فارس در سال‌های گذشته علاوه بر اینکه کارنامه درخشانی در اجرای طرح‌های ترمیم و نوسازی و بازسازی مسکن بعد از بروز حوادث زلزله و سیل داشته، به عنوان استان معین، یاری بخش هموطنان در سایر استان‌ها نظیر بوشهر، خوزستان و لرستان نیز 
بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: مدیریت امور اجرایی و ماشین آلات بنیاد مسکن در این عرصه در کوتاه‌ترین زمین ممکن به شرایط بحرانی ورود کرده و کار آواربرداری در اغلب مناطق از جمله خان زنیان شیراز را انجام داده است.
او همچنین با اشاره به اجرای طرح مسکن اقدام ملی در شهرستان فیروزآباد و دیگر نقاط استان فارس گفت: هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و جبران عقب ماندگی سال‌های گذشته است.
زمانی گفت: بر اساس مطالعات طرح جامع مسکن هم اکنون به طور متوسط کشور سالانه به ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی نیاز دارد که علاوه بر پوشش نیازهای جدید در حوزه مسکن، بتوان عقب ماندگی سال‌های قبل در این زمینه را نیز جبران کرد و عرضه و تقاضای مسکن را به حد تعادل رساند. طرح اقدام ملی ساخت مسکن برای کمک به ایجاد این تعادل طرح ریزی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس افزود: با این حال اهداف جانبی دیگری همچون رونق اقتصادی، ایجاد و افزایش اشتغال در بخش‌های مرتبط از جمله صنعت، تولید و خدمات از سوی مسئولان بخش مسکن به عنوان هدف‌های دیگر برنامه ریزی و عملیاتی سازی طرح اقدام ملی ساخت مسکن عنوان می‌شود؛ بر این اساس، اقدام عملی و اختصاص زمین برای تولید مسکن در قالب اقدام ملی یکی از شرط‌های مهم برای تحقق این طرح ملی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی