[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

خرید تضمینی ۳۱۱۵ تن سیب صنعتی در سپیدان، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان از پایان خرید تضمینی سیب درختی در نیمه اول آبان ماه خبر داد و گفت: در راستای اجرای دستور العمل ابلاغی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی، بالغ بر 3115 تن سیب درجه سه(صنعتی) از باغداران این شهرستان خریداری و روانه تنها کارخانه کنسانتره استان فارس شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان، مهدی نصیری اظهار کرد: با توجه به هماهنگی و برنامه ریزی صورت گرفته، عملیات خرید تضمینی سیب صنعتی یا درجه سه از باغداران، با قیمت هر کیلوگرم 14 هزار و 608 ریال از بیست‌وچهارم مهرماه تا دهمین روز از آبان‌ماه، با مباشرت اتحادیه تعاون روستایی این شهرستان به طول انجامید.
به گفته وی، فرآیند خرید تضمینی سیب صنعتی به صورت مجدانه توسط سازمان تعاون روستایی به عنوان نماینده دولت و سازمان جهاد کشاورزی به عنوان ناظر، مورد رصد و نظارت قرار گرفت.  
وی ابراز کرد: مراکز خرید تعاون روستایی همایجان با میزان خرید 1338 تن، اردکان با میزان خرید 1208 تن و کمهر با میزان خرید 5/ 569 تن، در این عملیات مشارکت فعال و مؤثرداشته‌اند.
وی با تأکید بر اینکه 73 درصد از مجموع خرید تضمینی استان فارس، در شهرستان سپیدان خریداری شده است، بیان کرد: پس از ابلاغ خرید تضمینی، این طرح با استقبال خوب و رضایتمندی باغداران مواجه شد.
این مقام مسئول بیان کرد: در جهت بهبود اجرای فرایند خرید تضمینی و تسهیل و تسریع در صدور مجوز مربوطه، پی‌گیری‌های مستمر در خصوص بارگیری و تأمین وسایط نقلیه انجام و بدین منظور برای حمل و نقل سیب صنعتی و بارگیری به سمت کارخانه فراوری، کامیون‌های سپاه فجر استان و کامیون‌های موجود در شهرستان به کار گرفته شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی