[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

مهدی رجب زاده : معضل زمین چمن، سرطان فوتبال شیراز است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ستاره سابق فوتبال ایران درباره شرایط امروز قشقایی و فوتبال شیراز صحبت کرده است. به گزارش شیراز نوین و به نقل از روابط عمومی‌هیئت فوتبال استان فارس، مهدی رجب‌زاده سرمربی تیم فوتبال قشقایی شیراز پس از شکستی که در سیرجان متحمل شد، گفت‌وگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید :
می‌توانستیم با امتیاز از سیرجان برگردیم
ما می‌دانستیم که با یک تیم جاندار و خوب بازی داریم، تیم آرمان گهر تیمی ‌بوده که مدت‌هاست در خانه خود شکست نخورده و این نشان می‌دهد که آن‌ها در زمین خودشان تیم قدرتمندی هستند ولی بچه‌های ما هم بازی خیلی جاندار و خوبی را انجام دادند و در هر دو نیمه به نظر من شرایط خوبی داشتیم، مخصوصاً در نیمه دوم.  در نیمه اول روی یکی دو اشتباه فردی که انجام دادیم موقعیت را به حریف دادیم اما در مجموع  خوب کار کردیم. در نیمه دوم شرایط بازی در اختیار ما نبود و متأسفانه روی یک اشتباه جایگیری بر روی یک ارسال گل دریافت کردیم ولی بچه‌های ما فوتبال خوبی انجام دادند و موقعیت‌های خیلی خوبی هم داشتیم که متأسفانه در ضربات آخر کمی ‌بی‌دقت بودیم وگرنه می‌توانستیم حداقل در این بازی یک امتیاز را از سیرجان بیاوریم. ولی از بچه‌ها راضی هستم و تلاش خوبی کردند.
برخی تیم‌ها دارند از داوری سود می‌برند
به نظر من روی یک صحنه داور پنالتی تیم ما را نگرفت. بازیکن ما را در هجده قدم در موقعیت تک به تک هل دادند اما داور از اعلام خطا چشم پوشی کرد. متأسفانه این دومین بار است که از داوری ضربه می‌خوریم. پس از بازی با ملوان که یک پنالتی ناحق علیه ما گرفته شد، این هفته یک پنالتی برای ما باید گرفته می‌شد که نگرفتند و در آن لحظه که بازی صفر صفر بود، اگر این پنالتی گرفته می‌شد اصلاً روند بازی و شکل بازی عوض می‌شد و شاید می‌توانستیم برنده شویم ولی این اتفاقات در فوتبال هست. به‌خصوص در لیگ یک، هر هفته می‌بینم که صحنه‌های مشکوک و بحث برانگیز و پر از حرف و حدیث خیلی زیاد است و این دارد به یک سری تیم‌ها لطمه می‌زند و یک سری تیم‌ها هم دارند از این اشتباهات بهره می‌برند.
تیمی ‌داریم که می‌تواند شگفتی‌ساز باشد
 درباره بازیکنان تیمم باید بگویم من هفته دوم بود که به تیم اضافه شدم، یعنی تیم تقریباً بسته شده بود. از زمانی که من آمدم با هماهنگی‌هایی که با آقای نجفی‌پور داشتم، چند بازیکن به تیم اضافه شدند ولی شاکله اصلی تیم حفظ شده بود. بازیکنانی هم که اضافه شدند بازیکنان بسیار خوبی هستند و تیمی‌که داریم به نظر من می‌تواند شگفتی‌ساز باشد در لیگ یک و می‌تواند جایگاه خوبی به دست بیاورد. چون بچه‌های خیلی خوبی داریم که دارند تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند و حرف گوش می‌دهند. خوشبختانه از روزی هم که من آمده‌ام، خدا را شکر پیشرفت فنی تیم کاملاً مشهود است، این هم به دلیل تاکتیک پذیری بازیکنان و حرف شنوی آن‌ها از کادر فنی است. تمام تلاش و تمرکزشان را گذاشتند که روز به روز پیشرفت کنند و بهتر شوند. به نظر من با توجه به بودجه‌ای که باشگاه داشته و تفکری که باشگاه مد نظرش بوده، تیم خوبی هستیم که می‌تواند آینده‌دار باشد. تیمی ‌است که از دل این تیم بازیکنانی بیرون می‌آید که در آینده خیلی می‌توانند پیشرفت کنند و به جاهای بالا برسند. 
وضعیت امکانات باشگاه خوب است
در بحث امکانات خوشبختانه با تعاملی که صورت گرفته بین باشگاه و شرکت صنایع الکترونیک شیراز و ممنون هستیم از رئیس محترم مجموعه جناب آقای قهرمانی، این تعامل خوبی برقرار شده و زمین تمرینی در اختیار ما گذاشتند  و از نظر امکانات به نظرم امکانات بدی نداریم. یک سری نواقص همه جا هست، نه فقط در تیم قشقایی که حتی در تیم‌های لیگ برتر همان نواقص  دیده می‌شود اما خوب به نظر من شرایطی که برای ما فراهم است شرایط بدی نیست. مسلماً باید هرچه می‌توانیم تلاش کنیم که ایرادات، مشکلات و نواقص آرام آرام حل شود تا تیم از لحاظ سازمانی و ساختاری به شرایط ایدئال برسد و روز به روز رو به جلوتر باشد اما از نظر امکانات فعلاً خدا را شکر مشکلی نداریم و مهمترین چیز همین بحث زمین است و با صحبت‌هایی که من با  اداره کل ورزش و جوانان آقای حاجی‌زاده و جناب سالاری داشتم خوشبختانه سالن‌بدن‌سازی هم در اختیار ما قرار می‌دهند، از این جهات فعلاً مشکلی نداریم. به نظر من شرایط بدی نیست و فعلاً داریم کارمان را به حمدالله جلو می‌بریم.
مسئولان از تمام تیم‌های کشوری شیراز حمایت کنند
 توقع من از مسئولین این است که چه از نظر معنوی و چه از نظر مادی کنار تیم باشند. امسال می‌بینید که فارس چندین تیم در لیگ‌های کشوری دارد. فجر را در لیگ برتر داریم، قشقایی در لیگ یک، ایمان سبز در لیگ دو و چند تیم در لیگ ۳ از فارس حضور دارند، این نشان می‌دهد که فوتبال فارس در حال پویا شدن و احیا شدن است. فوتبال این استان نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت خاصی داشته و این می‌طلبد که مسئولان استان مخصوصاً استاندار و نمایندگان مجلس، شورای شهر و اداره کل ورزش و جوانان باید کنار این تیم باشند و آن را حمایت کنند چه به لحاظ سخت افزاری چه از لحاظ مالی و چه  از نظر معنوی. شما دارید می‌بینید استان‌هایی که حمایت می‌کنند از رشته‌های ورزشی‌شان موفق می‌شوند پس ما هم توقع داریم که در این برهه از زمان نه فقط از ما بلکه از تمامی ‌تیم‌های استان و حتی تیم‌های کشوری در رده‌های پایه حمایت بیشتری شود. تیم قشقایی هم با توجه به اینکه به صورت شخصی اداره می‌شود و وابسته به هیچ سازمان یا صنعت یا ارگانی نیست، به نظر من باید یک مقدار بیشتر کمک شود، مخصوصاً از لحاظ مالی چون واقعاً یک جاهایی به مشکل می‌خوریم و قطعاً در ادامه راه نیاز داریم که مسئولان کنارمان باشند. به هر صورت یک گوشه کار بگیرند تا تیم ما که می‌توانند توانمندی‌های خوبی داشته باشد و جایگاه قشقایی را روز به روز بالاتر ببریم. به نظر من باید حمایت شویم که در ادامه این مسیر خدای نکرده روی بحث‌های مالی به مشکل برنخوریم، از مسیر خارج شویم و تیم‌مان دچار بحران نشود. از روزی که من آمده‌ام هنوز هیچ کدام از مسئولین نیامده‌اند سری به ما بزنند و هیچ حمایتی نشده است. فقط در این مدت آقای مهدی فروردین را یک بار شنیدم که سر بازی ما حضور یافته بودند که آن روز هم من مشغول مصاحبه بودم و ایشان را ندیدم، چون من هم رفته بودم برای کنفرانس و یک بار هم آقای حاجی‌زاده را در یکی از بازی‌ها دیدم. با این حال از ایشان ممنونم اما نیاز به حمایت بیشتر داریم و امیدواریم تیم‌های شیرازی بتوانند با حمایت بیشتر، اتفاقات بهتری برای فوتبال شیراز و فارس رقم بزنند.
مشکل زمین چمن، سرطان فوتبال شیراز است
 درباره زمین بازی باید بگویم که زمین بازی ما متأسفانه یک ضعف خیلی خیلی بزرگ است در فوتبال شیراز. از سال ۷۶ که من در فجر شهیدسپاسی بودم تا الآن متأسفانه این معضل بزرگ و من اسمش را می‌گذارم یک سرطان برای فوتبال شیراز که ما هنوز یک زمین صاف و سالم و یک استادیوم بزرگ و مجهز با امکانات نداریم و هر سال هر مربی که می‌آید درتیم فجر یا در تیم قشقایی یا هر تیم دیگری ‌یا مربیان سایر تیم‌ها که می‌آیند به شیراز، اعتراض دارند به این مسئله. خیلی زشت است که در این استان به این پهناوری و شهری به این بزرگی ما یک زمین مناسب نداریم و فکر می‌کنم خیلی کار سختی نیست. متأسفانه این معضل هم برای حافظیه هست هم برای استادیوم پارس که تیم‌ها هم می‌نالیدند از این شرایط کیفیت زمین. درباره زمین خودمان هم با توجه به اینکه بازی‌های فجر در زمین حافظیه برگزار می‌شد و فاصله بازی‌ها نزدیک بود و تداخل داشت بازی‌های ما را در زمین بعثت برگزار می‌کنند که کیفیت زمین مناسب نیست و در بحث پخش مستقیم هم آن‌طور که شنیده‌ام فیبر نوری در آن منطقه وجود ندارد و نمی‌توانند بازی را پخش مستقیم کنند که این هم یک نقطه منفی برای بازی‌های ماست و مجبوریم فعلاً در استادیوم بعثت بازی کنیم. ظاهراً شنیدم که شاید از این هفته برویم در حافظیه بازی کنیم. نماینده فدراسیون هم هفته قبل که در شیراز بازی کردیم به من گفت دیگر اصلاً اجازه نمی‌دهیم که در زمین بعثت بازی برگزار شود چون کیفیت زمین یک بحث است و یک بحث دیگر این است که هواداران خیلی راحت می‌توانند وارد زمین شوند و هیچ حفاظتی و امنیتی در کنار زمین وجود ندارد. تماشاگران راحت می‌توانند دسترسی داشته باشند و این‌ها چیزهایی است که باید بررسی شود اما در بحث کیفیت زمین به نظر من همان زمین بعثت هم باید کیفیتش بهتر باشد و این باعث می‌شود که کیفیت فنی بالاتر برود. امیدوارم از این هفته اگر قرار است در حافظیه بازی کنیم حداقل حافظیه شرایط بهتری داشته باشد و این معضل زمین را من هم از جناب آقای حاجی‌زاده مدیر کل ورزش و جوانان استان و  استاندار خواهش  می‌کنم فکری جدی برایش بکنند چون همه خسته شدند از این وضعیت.
می‌توانیم تیم را در شرایط صعود حفظ کنیم
درباره صعود باید بگویم از روزی که با قشقایی قرارداد بستم، قرارم با مسئولان تیم این بود که تمام تلاشمان این باشد که برای ارتقا، پیشبرد و پیشرفت فوتبال تیم شهدای قشقایی تلاش می‌کنیم و این شرایطی که در این چند سال تیم قشقایی داشته که متأسفانه همه به این تفکر و این دید نگاه می‌کردند که تیم قشقایی هرسال می‌جنگد که نیفتد، این دیدگاه تغییر کند. 
برنامه ما این است که حداقل نیمه بالای جدول باشیم. برنامه‌ریزی ما این بود که روزبه‌روز قدم به قدم جلو  برویم و تیم را از لحاظ شخصیتی و اعتباری ارتقا دهیم که حق هواداران این تیم  و فوتبال شیراز است. دیدگاه ما این بوده که خوشبختانه توانسته‌ایم تا کنون جایگاه خوبی را به دست بیاوریم. با توجه به اینکه شاید اگر داوری‌ها کمی ‌منصفانه‌تر بود و کم اشتباه‌تر کار می‌کردند، الآن جایگاه ما بالاتر از این چیزی بود که مشاهده می‌کنید اما تمام تلاشمان را می‌کنیم. 
درباره صعود هم باید بگویم برای صعود کردن خیلی عوامل و اینکه تیم به لیگ برتر برود عامل‌های خیلی مهم و شاخص‌های مهم نیاز است. دیدگاه من این است که با توجه به بضاعت و داشته‌هایمان روز به روز پیشرفت کنیم. تیم قشقایی قابلیت این را دارد که بتواند بالای جدول باشد و رقابت کند. این بودن بالای جدول و رقابت برای صعود به خیلی عوامل بستگی دارد که حالا نمی‌خواهم درباره آن جزئیات صحبت کنم اما تیم ما قابلیت و پتانسیل بالا بودن و شگفتی‌ساز بودن را دارد. باید بازی به بازی جلو برویم هر بازی هم برای ما یک فینال است. دیدگاه من این است. ان‌شاالله در آن بالای جدول هم بمانیم، اگر همین تفکر بازی به بازی جلو برویم قطعاً اتفاقات خوب برایمان رقم می‌خورد و شاید هم بتوانیم تیم را در شرایط صعود هم نگه داریم و این اتفاق دور از دسترس نیست.
امیدوارم هر چه زودتر تماشاگران قشقایی را در ورزشگاه ببینم
صحبت پایانی من با هواداران است. امیدوارم که هرچه زودتر استادیوم‌ها باز شود تاهواداران قشقایی که تعداد زیادی هم هستند و بی‌صبرانه منتظرند که بیایند از تیمشان حمایت کنند، بتوانند بازی‌ها را از نزدیک ببینند و از آن‌ها ممنونم. از مجموعه تیم از جناب نجف‌پور که هرچه در توان دارند تلاش می‌کنند که شرایط را برای ما ایجاد کنند تا بتوانیم راحت کارمان را انجام دهیم و از هواداران هم خیلی تشکر می‌کنم که انرژی مثبت می‌دهند. 
مطمئن باشند تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم که برای فوتبال فارس و نام قشقایی که منتسب به ایل بزرگ است و همیشه افتخار آفرینی کرده و در کشورمان به شجاعت و قهرمانی همیشه معروف بوده، افتخار بیاوریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی