[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فشار برای تغییر ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه ۲۰ گزینه برای مدیران کل استان پیشنهاد داده‌ایم اما هنوز تأیید آن‌ها انجام نشده است، گفت: این دولت نمی‌خواهد اتوبوسی عمل کند، اما کاغذبازی و بوروکراسی عجیب وجود دارد و سبب تأخیر در انتصابات می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، محمدهادی ایمانیه پنجشنبه ۴ آذر در نشست جامعه روحانیت شیراز بیان کرد: روحانیت مدیون دولت‌ها نبوده و همین مسئله سبب شده که صریح صحبت و انتقاد کنند و این حسن این قشر است.
او با بیان اینکه ساخت مساجد، مصلاها و خانه عالم در استان در حال پیگیری است، گفت: جامعه روحانیت هم روحانی مناسب را پرورش دهند؛ چون همین الان تعدادی مسجد داریم که روحانی ندارد یا اینکه نماز صبح در آن خوانده شود یا اینکه فرصت کافی برای ارتباط مردم با روحانیت وجود ندارد.
استاندار فارس در پاسخ به مواردی که در جلسه مطرح شده بود، افزود: مشکلات حوزه سلامت را قبول دارم و متأسفم که مردم از این حق مسلم خود محروم هستند و امیدواریم با مدیریت جدید علوم پزشکی این مشکل حل شود.
ایمانیه در خصوص مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم که در جلسه مطرح شد هم عنوان کرد: قیمت‌ها و مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری ملی است و استانی نیست، اما با هم‌اندیشی تلاش می‌کنیم که مشکلات را کاهش دهیم یا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنیم و برای این موضوع به همکاری بیشتر اتاق اصناف و اتاق بازرگانی نیاز داریم.
او عنوان کرد: در شرایط حاضر اولویت مبارزه با گران‌فروشی است؛ گرانی را نمی‌توانیم کاری کنیم، چون ملی است. اما در گران‌فروشی باید ورود کنیم. از تولید تا مصرف خیلی تفاوت قیمت داریم. بسیاری از اجناس و کالاها زمان توزیع با سود کلان فروخته می‌شوند که این مسائل باید حل شود.
استاندار فارس همچنین در رابطه با تغییرات مدیریتی و انتصابات، گفت: بنا داریم که تا یک ماه دیگر مدیریت را تکمیل و تصمیمات را اجرایی کنیم.
ایمانیه همچنین با تأکید بر احیای موقوفات و شروع این مسئله، بیان کرد: استان فارس رتبه اول موقوفات را دارد که از این مسئله برای بحث پشتیبانی از حوزه‌های علمیه می‌توان استفاده کرد.
او همچنین در پاسخ به موضوع پیگیری مسکن طلاب عنوان کرد: یکی از شعارهای دولت مسکن است که به شکل ویژه مسکن روحانیون جوان و طلاب را نیز کمک می‌کنیم تا مشکل آن‌ها 
حل شود.
استاندار فارس در پاسخ به موضوع دسترسی افراد به مدیران، تصریح کرد: این موضوع نکته درستی است، اما اگر همواره در اتاق مدیران باز باشد، امکان تصمیم‌گیری نیست. اما درباره مدیرانی که شاهنشاه‌وار رفتار می‌کنند، گزارش بدهید؛ چون وجود چنین مدیری در استان فارس خجالت‌آور است. اگر اطمینان شرعی داشته باشید از فساد مالی یا اخلاقی مدیری، این را همین امروز گزارش دهید. اما درباره توان مدیریتی در حال اقدام است تا تغییرات سریع‌تر رخ دهد.
ایمانیه با بیان اینکه در بحث‌های زیرساختی به استان ظلم شده است، خاطرنشان کرد: شهرستانی نیست که رفته باشم و نخستین مشکل آن‌ها آب نباشد؛ حتی آب آشامیدنی. البته کارهای زیرساختی را یک شبه نمی‌توان حل کرد. مردم هم باید صبور باشند و کمک کنند تا زیرساخت‌ها تأمین شود.
او با بیان اینکه در زمینه صنعت و کسب‌وکار نیز در استان بی‌مدیریتی شده است، افزود: برخی مواقع با یک دستور مشکل ده ساله حل می‌شود تا مردم به خاک سیاه کشیده نشوند؛ اما چنین نشده است.
استاندار فارس به طرح ۵۷ هکتاری که در این نشست مطرح شد هم اشاره کرد و گفت: این موضوع از برنامه‌های جدی استانداری است که با همکاری نمایندگان استان در بودجه ۱۴۰۱ لحاظ شود و از اولویت‌هاست که با همکاری شهرداری و مسکن و شهرسازی سامان‌دهی اطراف حرم را پیگیری خواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی