[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: حل مشکلات کشور در گرو کار جهادی است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز گفت: اقتدار داخلی و ملی ما با رفع مشکلات اشتغال و معیشت مردم باید مرتفع شود که با یک کار جهادی و بسیجی قابل حل است.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن تبریک سالروز تأسیس بسیج مستضعفان، گفت: به گفته امام راحل(ره)، تفکر بسیجی باید در تمام دنیا سیطره پیدا کند. او با قدردانی از مسئولان سپاه فجر فارس و سایر ارکان‌های سپاه که زیر مجموعه بسیج را حمایت و سامان دهی می‌کنند تا همواره بسیج برای دفاع از ارزش‌های نظام اسلامی پای کار باشد، اضافه کرد: حضور چشمگیر و دسته جمعی بسیجیان در نماز جمعه امروز شیراز مایه مباهات است که با لباس بسیجی در نماز جمعه شرکت کرده‌اند.
امام جمعه شیراز با اشاره به وجود بسیج به عنوان یک راهکار برای حل مسائل جامعه گفت: از نظر جهان بینی، عالم دنیا عالم زحمت است و همه به نوعی کم و زیاد درگیر مشکل هستند؛ اما خدای متعال فرموده که باید برای رفع مشکلات یکدیگر به کمک دادن بپردازیم و لذا اصل تشکیل و روحیه بسیجی همین است که روحیه اهل بیت(ع) در آن نهفته شده است.
آیت‌الله دژکام تأکید کرد: نخبه‌های بسیجی و اساتید دانشگاهی و حوزوی بسیج برای رفع مشکلات جامعه توانمندی و ظرفیت خوبی به شمار می‌روند؛ چراکه معتقدیم استاد بسیجی دانشگاه به فکر رفع مشکلات مردم است. او با بیان اینکه برای رفع مسئله بحران آب باید با تفکر بسیجی و ظرفیت علما، نخبگان و دانشگاهیان عمل کنیم، گفت: شیخ بهایی ۴۰۰ سال قبل مسیر تقسیم بندی آب زاینده رود اصفهان را انجام داد که تا ۴۰۰ سال پاسخ‌گو بود که به سهم خود توزیع عادلانه‌ای در تقسیم آب به شمار می‌رفته است.
نماینده ولی‌فقیه در فارس عنوان کرد: همین مقدار آب که وجود دارد باید عادلانه توزیع شود و برای این کار به روحیه بسیجی و تفکر برتر نیاز داریم و به زودی شاهد توزیع عادلانه و عالمانه آب خواهیم بود.
آیت‌الله دژکام همچنین با تأکید بر اینکه بسیج باید به میدان بیاید تا با انجام یک کار جهادی شاهد توزیع عادلانه باشیم، تصریح کرد: اقتدار داخلی و ملی ما با رفع مشکلات اشتغال و معیشت مردم باید مرتفع شود که با یک کار جهادی و بسیجی قابل حل است.
او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر بخواهیم در مسیر تکامل و قرب الهی قرار بگیریم باید تفکر را در اولویت قرار دهیم، گفت: آنچه در زندگی دنیوی مشاهده می‌شود، دارای باطن است و به ظاهر محدود نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی