[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

دستمال توالت رنگی و معطر، سرطان‌زاست!، روزنامه شیراز نوین

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد مواد و ترکیب‌های موجود در دستمال توالت‌های رنگی و معطر، جزو مواد آلرژن هستند.
کارشناسان هشدار می‌دهند افراد و به ویژه خانم‌ها، به هیچ وجه از دستمال توالت‌های رنگی استفاده نکنند. دلیل این امر وجود انواع مواد سمی به عنوان رنگ در این محصولات بهداشتی آرایشی است.
گفتنی است کارشناسان با بررسی روی مواد تشکیل دهنده این دستمال‌ها، بیماری‌های زیر را ناشی از آنها می‌دانند:
عفونت‌های قارچی: به ویژه در خانم‌ها به دلیل وجود مواد سمی و التهاب‌زا در این محصولات است.
بی‌توجهی به سرطان روده: هر فرد باید وضعیت مزاجی خود را هر روز کنترل کند و در صورت مشاهده خون در ادرار یا مدفوع خود، سریعاً به پزشک مراجعه کند؛ زیرا می‌تواند نشانه سرطان باشد. رنگ تند برخی از این دستمال‌های توالت اجازه نمی‌دهد فرد به طور صحیح به معاینه روزانه خود بپردازد.
سرطان دهان رحم و عفونت‌های مجاری ادراری: این بیماری نیز یکی دیگر از عوارض استفاده از این محصول خطرناک است؛ زیرا در آن مواد التهاب‌زا چون فرمالدئید و کلر وجود دارد و به ویژه برای بانوان می‌تواند سبب ابتلا به بیماری‌های خطرناک باشد.
آلودگی محیط زیست: این مورد هم یکی دیگر از عوارض استفاده از این نوع محصولات رنگین است؛ زیرا آنها بسیار کندتر جذب طبیعت می‌شوند و فرایند تجزیه آنها به طبیعت، طولانی و زمان‌بر است.
در عین حال، دستمال توالت سفید هم می‌تواند باعث آلرژی و التهاب در بدن افراد شود و خالی از عیب نیست؛ زیرا تولیدکنندگان برای سفید نشان دادن دستمال‌ها به آنها آب کلر اضافه می کنند. هرچند برخی از مخالفان این نظر می‌گویند گاز کلر در آن موقتی است و هنگام استفاده، به یک ماده فرار تبدیل شده و خطری برای انسان ندارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی