[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

عقب‌گرد فرهنگی داریم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه فرهنگ با سخنرانی درست نمی‌شود، بیان کرد: فرهنگ به شعار دادن و سخنرانی کردن نیست؛ بلکه فرهنگ به این است که هر فردی و به ویژه مدیران و مسئولان حرف و عملشان یکی باشد.
علیرضا پاک فطرت در نشست جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز فرهنگ ساز شیراز افزود: در حوزه فرهنگی کشور متأسفانه روز به روز در حال عقب‌گرد هستیم و نسبت به بیست سال قبل وضعیت بدتری داریم. نماینده شیراز در مجلس تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کار فرهنگی کنیم، باید سخنرانی‌ها را کمتر و ظاهر و باطنمان را یکی کنیم. پاک فطرت تأکید کرد: باید واقعیت‌ها را گفت و امر به معروف و نهی از منکر کرد؛ اما تا می‌گوییم امر به معروف و نهی از منکر فکر می‌کنند منظور چند تا آدم در خیابان است. نماینده شیراز در مجلس در عین حال خاطرنشان کرد: این کار حزب‌هاست اما متأسفانه در کشور نداریم؛ لذا به خاطر همین است که هر کسی می‌آید می‌گوید دولت قبلی دست در جیب مردم کرده بود. نماینده شیراز در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به رسالت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز اشاره کرد و گفت: کار مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز نرم افزاری است نه سخت افزاری. پاک‌فطرت با قدردانی از هیئت مدیره این مجمع که در چهار سال اخیر مقاومت و تلاش کردند که مجمع حفظ شود، گفت: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز بازوی مدیریت شهری است و شهرداری باید در جهت تبلیغات مجمع کمک کند.
او خاطرنشان کرد: سراهای فرهنگ مهربانی باید در تمام مناطق شهر راه‌اندازی و با تبلیغات و برگزاری مراسم و جلسات با مسئولان فرهنگی مجمع بیش از پیش معرفی شود. پاک فطرت همچنین گفت: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز کاری کنند که جوانان و نوجوانان به این باور برسند که اگر خدمتی یا خطایی کردند، در همین دنیا پاداش و پاسخ را خواهند دید.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز هم در این نشست یادآور شد: از سال ۹۳ تاکنون خیران و نیکوکاران شهر بیش از 132میلیارد تومان در جهت اجرای پروژه‌های فرهنگی و شهرسازی مشارکت کردند. سید عبدالرضا دستغیب با اشاره به راه اندازی 4 سرای فرهنگ مهربانی و شکل‌گیری همیاران مهربان ترافیک و سراهای یار مهربان در جهت امانت کتاب به شهروندان از مسئولان و متولیان فرهنگی شهر و استان گلایه کرد و گفت: اگر شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد، بخشی از این کارها مدیون مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز است اما در مراسم قدردانی از این مجمع نامی برده نشد.
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز هم در سخنانی گفت: این مجمع تسهیل کننده اهداف ۳ سازمان فرهنگی و عمرانی و ترافیک و حمل و نقل شهرداری است. عبدالمحمد طاهری با اشاره به جایگاه رفیع و گسترده ابعاد فعالیت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت: مجلس شورای اسلامی باید به یک تعریف واحد از فرهنگ برسد و باور کند که این مهم از طریق نهادها و تشکل‌های مردم نهاد تعمیق بخشیده می‌شود که نمونه آن مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز 
شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی