[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

دست‌انداز اعتبار در جاده لار، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اعلام اینکه محور چهارخطه شیراز- جهرم- لار حداکثر تا چهار سال آینده تکمیل می‌شود، از نیازمندی این محور به ۳هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خبر داد. 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در خصوص سفر خود به استان فارس و بازدید از محور شیراز- جهرم- لار و در ادامه به بندرعباس گفت: این محور یکی از محورهای مهم اتصال استان فارس به استان هرمزگان است. بنا به درخواست مردم جنوب فارس از وزیر راه و شهرسازی این بازدید انجام شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در این محور ۵۵۰ کیلومتری حدفاصل شیراز تا بندرعباس از شیراز تا جهرم حدود ۱۶۰ کیلومتر تبدیل به بزرگ‌راه شده است و هم اکنون زیر بار ترافیکی قرار دارد. از جهرم به لار و از آنجا به بندرعباس نزدیک به ۳۹۰ کیلومتر است که ۱۵۵ کیلومتر آن اکنون پیمانکار دارد و عملیات اجرایی آن در بخش فارس و لارستان در حال انجام است. همچنین ۱۲۰ کیلومتر از این محور در حال مطالعه است. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سالانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ کیلومتر از این محور می‌تواند به اتمام برسد. خادمی افزود: در بازدیدی که از این محور انجام شد، ۸۰ کیلومتر کل محور پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است و عملاً برای آسفالت آماده شده است و تا بهار سال آینده ۸۰ کیلومتر از این محور به اتمام می‌رسد. در برنامه است تا در چهار سال آینده کل محور ۳۹۰ کیلومتری به پایان برسد. وی یادآور شد: با توجه به اینکه ۲۷۰ کیلومتر از این محور باقی مانده است، برآورد این است که ۳هزار میلیاردتومان اعتبار برای تکمیل این محور موردنیاز است. به دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شده است از محل منابع بانکی ماده ۵۶ رقم افزایش اعتبار را داشته باشیم. 
خادمی تأکید کرد: توان اجرایی پیمانکاران برای اتمام این پروژه بسیار بالاست. امید است تا این پروژه با تأمین مالی مناسب در چهار سال آینده به اتمام برسد. با توجه به وجود صنایع و بنادر بزرگ در استان هرمزگان درخواست این است که مراکز صنعتی و نفتی به تکمیل این محور، یاری برسانند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید مجدد به اهمیت این محور و وجود تأسیسات مهم نفتی که در استان هرمزگان فعال شده است، این محور را مسیری مهم و کم ترافیک برای تردد از جنوب به مرکز و بالعکس برشمرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی