[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

استاندار فارس: شهر سلامت راه‌اندازی شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در نشست مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، بر عزم جدی و همگانی نمایندگان مردم فارس و مسئولان مجموعه سلامت در تأمین سلامت جامعه 
تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدهادی ایمانیه» با اشاره به طرح سطح بندی در حوزه خدمات درمانی شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تأکید کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خود را متعهد بداند که شهرستان‌های استان را در سطح درمانی خود حفظ کرده و خدمات مرتبط با سطح آن شهرستان‌ها ارائه شود و همچنین نمایندگان هم متعهد شوند که به مجموعه سلامت در راستای خدمت‌رسانی مطلوب، کمک کنند.
دکتر ایمانیه از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا با پیگیری برای راه اندازی شهرک سلامت در شیراز، موجب توسعه توریسم درمانی، افزایش اشتغال، رونق اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت کادر درمان شوند.
پیگیری تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام حوزه سلامت در شهرستان‌های استان و اجرای مالیات عادلانه در حوزه سلامت از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی استاندار فارس در این نشست بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت بهداشت و درمان در استان فارس، از همکاری و همدلی نمایندگان استان برای مشارکت در ارائه خدمات مطلوب سلامت به مردم استان به ویژه در بحران کرونا قدردانی کرد.
دکتر «سید وحید حسینی» با اعلام اینکه آمارها نشان می‌دهند که وضعیت سلامت استان نسبت به دیگر استان‌ها در کشور وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: فارس در انجام واکسیناسیون در کشور نیز در جایگاه دوم قرار دارد و ۸۷ درصد گروه هدف در فارس دوز اول و ۷۵ درصد نیز هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
او با بیان اینکه جلب رضایت خداوند متعال و مردم، اولویت مجموعه سلامت است، عنوان کرد: اغلب بیماری‌های واگیر با دریافت ۷۵ تا ۸۰ درصد واکسن از سوی مردم، ایمنی جامعه ایجاد می‌شود، اما با توجه به شدت و جهش‌های ویروس کرونا، این هشدار همچنان وجود دارد که باید مشارکت عمومی در واکسیناسیون ادامه یابد و شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز بیش از پیش و با جدیت رعایت شود.
دکتر حسینی در این نشست به تفکیک شهرستان‌ها به نمایندگان استان، گزارشی از مجموعه سلامت مربوط به آن شهرستان ارائه داد.
او با تأکید بر تأثیر حمایت و پشتیبانی نمایندگان از حوزه سلامت به عنوان متولی بهداشت و درمان در راستای تأمین سلامت مردم و ارائه خدمات مطلوب به مراجعان، اظهار داشت: بحران کرونا بار مالی بر دانشگاه اضافه کرده است که نمایندگان باید در تأمین اعتبارات، مجموعه سلامت را یاری رسانند.
نشست مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با حضور استاندار فارس و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی صبح دیروز شنبه ششم آذر سال ۱۴۰۰ برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی