[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

کرونا با چهره آفریقایی ، روزنامه شیراز نوین

چهارصد و پنجاه و دومین نشست روزانه ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با ابراز نگرانی سرپرست دانشگاه نسبت به شیوع سویه جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی همراه بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با ابراز نگرانی نسبت به شیوع سویه جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی، از ناشناخته بودن این سویه جدید در شدت سرایت پذیری و مرگ ناشی از آن اشاره کرد. او ورود احتمالی سویه جدید ویروس کرونا آفریقای جنوبی در آینده ای نزدیک در کشور و به تبع آن در استان را بسیار خطرآفرین عنوان کرد و افزود: در حال حاضر واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا می‌تواند ابتلا به این بیماری و مرگ و میر ناشی از آن را کاهش دهد. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در ۷۲ ساعت گذشته، بیش از ۴۰هزار نفر به مراکز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در سطح استان مراجعه و واکسن خود را دریافت کردند و ضرورت دارد افرادی که تاکنون هنوز موفق به دریافت واکسن نشده اند، نسبت به این امر اقدام کنند.
دکتر حسینی همچنین از فوت یک جوان زیر هجده سال بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان خبر داد و به بی رحمی این بیماری اشاره کرد و گفت: ویروس کرونا سن و سال نمی‌شناسد و تمام افراد در اقشار مختلف جامعه در صورت عدم تزریق واکسیناسیون و بی توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را درگیر می‌کند.
او همکاری مردم فهیم استان با مجموعه سلامت در مشارکت و عزم جدی در واکسیناسیون و رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی نسبت به ویروس کرونا را یکی از عوامل اصلی در ایجاد ایمنی عمومی جامعه در برابر این بیماری عنوان کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این نشست، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، تست‌های سریع و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف استان و آخرین آمارهای جان‌باختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی