[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

یک‌میلیون و ۷۰۰هزار تست تشخیصی انجام شده است ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز شنبه ششم آذر سال ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عباس رضائیان زاده» با اعلام بستری ۱۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان، هزار و ۱۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر رضائیان زاده در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز جمعه و دیروز شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۷هزار و ۲۲۹ نفراعلام کرد.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۶هزار و ۹۵۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج‌میلیون و ۸۷۷هزار و ۷۰۳ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۱۴۰هزار و ۵۰۵ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۶۹۵هزار و ۲۸۹ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.
این مقام مسئول در دانشگاه با این هشدار که با توجه به روند کاهشی بیماری در روزهای اخیر، با کاهش حساسیت و ساده‌انگاری برخی افراد در جامعه مواجهیم، از مردم خواست تا استفاده از ماسک مورد توجه قرار دهند؛ زیرا در کنار واکسن زدن باید شیوه نامه‌های بهداشتی نیز رعایت شود.
دکتر رضائیان زاده با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از مردم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، از دیگر افرادی که واکسن دریافت نکرده اند خواست تا هرچه سریع‌تر برای دریافت واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی