[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

الگوی کشت تهیه شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: جهاد کشاورزی استان موظف است تا سه ماه آینده الگوی کشت پیشنهادی برای مناطق بحرانی یا در آستانه بحران استان را ارائه دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با بیان اینکه کمیته ای علمی شامل کارشناسان خبره و مجرب دستگاه‌های مرتبط باید به صورت روزانه و جدی طی چندین ماه موضوع آب استان را بررسی کنند، اظهار داشت: این کمیته باید دستورکار شورای حفاظت منابع آب را تهیه و جلسات شورا به صورت ماهانه برگزار شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه آیین نامه برخورد با چاه‌های غیرمجاز استان باید در مدت کوتاهی تدوین و ارائه شود، افزود: برای تأمین کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی می‌توان از اعتبارات آبیاری هوشمندانه استفاده کرد و در این زمینه تحولات مثبتی را رقم زد.
وی ادامه داد: وضعیت همه مجوزهای صنایع باید بررسی شود و در صورت عدم اقدامات لازم و قانونی، فرایند لازم برای لغو دسترسی آنان به منابع آب 
آغاز شود.
استاندار فارس موضوع مدیریت پساب فاضلاب شهرها را بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت: پایداری پساب فاضلاب شهرها بالاتر از آب پشت سدهاست؛ زیرا با کمبود بارش‌ها روبه‌رو هستیم و باید حداکثر بهره برداری از پساب فاضلاب شهرها صورت گیرد.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: باید زمینه لازم برای حضور سرمایه گذاران در حوزه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بالاتر از ۱۰۰هزار نفر و در مرحله بعد شهر‌های بالاتر از ۵۰هزار نفر فراهم شود تا بتوانیم از پساب این تصفیه خانه‌ها برای تأمین آب بخشی از صنایع استفاده کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به همراهی و هوشمندی مردم در برخورد با مسائل مهم جامعه گفت: اگر اقدامات لازم برای اقناع افکار عمومی توسط دستگاه‌های مسئول و رسانه‌ها صورت گیرد، شاهد همراهی گسترده مردم در زمینه مدیریت مصرف آب خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی