[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس: جنگ شناختی نمونه تکامل‌یافته جنگ نرم است، روزنامه شیراز نوین

مجتبی طالبی جانشین بسیج اساتید استان فارس با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این ایام به استادان بسیجی این دانشگاه و با اشاره به کلامی گهربار از امام خمینی(ره) که فرمودند «اگر در کشوری نوای دلنشین تفکر بسیج طنین انداز شود چشم طمع دشمنان جهانخوار از آن کشور دور خواهد شد»، بیان نمود: اگر به سابقه بسیج نگاهی بیندازیم، از تأسیسش که با نفس مسیحایی حضرت امام(ره) و الطاف جلیه الهی آغاز شد تاکنون، مشاهده می‌کنیم با وجود همه تحریم‌های مختلف و جنگ‌های نرم و سخت و هر تهدیدی که دشمن برای کشور ایجاد کرده، اما بسیج به عنوان یکی از عوامل مهم توانسته است به پایداری کشور و رسیدن آن به دهه دوم چهل سالگی یا به عبارتی گام نهادن در گام دوم انقلاب کمک شایان توجهی نماید.
حجت الاسلام و المسلمین نیکخو نیز در نشست هم اندیشی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بیان نمود: واژه بسیج بحق از طرف بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه نامیده شد که اگر بخواهیم این واژه را در نظام فکری انقلاب اسلامی بومی سازی کنیم، تفسیر خطایی نکرده‌ایم؛ چراکه بسیج مجموعه بابرکت و باارزشی است که به جهات مختلف در سراسر فضای جامعه فعلی ریشه دوانده است. 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اظهار کرد: یکی از تحلیلگران در تحلیل مدل نظامات سیاسی بیان نموده بود که ما به تمام زیر و بم نظام جمهوری اسلامی دست پیدا کردیم، اما تنها بخشی که توانستیم به اطلاعات دقیقی کسب کنیم، بسیج بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در نشست هم اندیشی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با بیان ویژگی‌های جنگ شناختی و ارتباط آن با به روز نمودن و به روز شدن تفکر بسیج خصوصاً در بین اساتید، بیان نمود: جنگ شناختی نمونه تکامل یافته جنگ نرم است و تهدیدات آینده به واسطه جنگ شناختی اتفاق می‌افتد و این جنگ شناخت انسان‌ها را هدف قرار می‌دهد و روی‌گردانی اجتماعی ایجاد می‌کند. 
محمدرضا قائدی اظهار نمود: جنگ شناختی شکل پیچیده تر و عمیق تر و وسیع تری از جنگ روانی است که مبتنی بر جامعه شبکه‌ای و مدیریت ادراک است و بهترین راه مقابله با این جنگ شناختی اقناع سازی و تسلط بر رسانه‌هاست. وی اضافه کرد: متأسفانه ما امروز در حوزه رسانه بسیار ضعیف هستیم و رسانه را جدی نگرفتیم. برخی حس می‌کنند که رسانه صرفاً ابزاری برای انتقال پیام است و اثر خنثی دارد؛ این در حالی است که الان رسانه ابزاری برای مدیریت ادراک و جنگ‌های شناختی شده و چنانچه ما خود را مسلط بر سواد رسانه نکنیم، حتماً از این فضای مجازی که بستر جنگ شناختی و ادراکی هیبریدی دشمن است، ضربه خواهیم خورد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اظهار کرد: مقابله با موج ناامیدی که در رسانه شکل گرفته و بعضاً ممکن است خودمان هم به برخی از آنها دامن بزنیم، نیازمند بازتعریف مجددی درباره نوع رویکرد ما به رسانه است و نیازمند تغییر در نگاه ما به نوع استفاده از رسانه و استفاده از رسانه برای اقناع سازی و قانع کردن مردم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی