[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

مجموع قربانیان کرونا در فارس به ۷۲۳۸ نفر رسید، روزنامه شیراز نوین

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع قربانیان ویروس کرونا در فارس به هفت‌هزار و ۲۳۸ نفر رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت‌هزار و ۲۳۸ نفر اعلام کرد.
او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۹۶هزار و ۲۸۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۰هزار و ۴۵۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۵۲هزار و ۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸هزار و ۸۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۹هزار و ۳۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۷هزار و ۵۳۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او از بستری ۱۲۱ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های استان خبر داد و مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۵۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی با بیان اینکه تاکنون پنج‌میلیون و ۸۵۱هزار و ۲۸ دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۱۴۴هزار و ۶۹۵ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۷۰۶هزار و ۳۳۳ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است. مدیر روابط عمومی دانشگاه اظهار کرد: ایمنی عمومی جامعه علیه ویروس کرونا، نیازمند مشارکت کامل مردم در دریافت واکسن و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری است؛ بنابراین ضرورت دارد افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده انده یا افرادی که دوز اول واکسن خود را دریافت کرده و برای دوز دوم خود مراجعه نکرده اند، هرچه سریع‌تر نسبت به دریافت واکسن خود برای افزایش ایمنی در مقابل ویروس کرونا اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی