[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

معتاد زندان نمی‌رود، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، ساخت مرکز و اردوگاه ماده ۴۲ در این استان را ضروری دانست و گفت: بر همین اساس، تخصیص اعتبار لازم برای تحقق این مهم در بودجه سال ۱۴۰۱ با جدیت دنبال خواهد شد.
سلیمان کرمی، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای این منظور هماهنگی لازم با اداره کل زندان‌های فارس انجام شده و این اداره کل نیز زمینی را در محدوده پیربنو (حسین آباد) برای ساخت این مرکز در نظر گرفته است. وی ادامه داد: ماده ۴۲ می‌گوید که به قوه قضائیه اجازه داد می‌شود که بخشی از محکومان مواد مخدر یا روان گردان‌های صنعتی غیردارویی را به جای زندان در اردوگاه‌های خاص نگهداری کند و دولت نیز موظف شده که اعتبارات و تسهیلات لازم را برای اداره این اردوگاه‌ها تأمین کند.
او اظهار داشت: اردوگاه ماده ۴۲ هم‌اینک در برخی استان‌های کشور راه‌اندازی شده که امیدواریم در استان فارس نیز با توجه به تهیه طرح توسط اداره کل زندان‌ها و پیش بینی زمین، این مرکز به سرعت راه‌اندازی شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: پیش بینی می‌شود که اجرای این طرح حدود ۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد که امیدواریم با توجه به دیدار اخیر استاندار فارس با سردار مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و تأکیدی که بر اختصاص بودجه در این زمینه شد، این اعتبار تأمین شود.
کرمی گفت: سیاست قوه قضائیه بر کاهش تعداد زندانیان است و راه اندازی اردوگاه ماده ۴۲ کمک خواهد کرد که به افرادی که ناخواسته وارد جرائم مرتبط با مواد مخدر شده و سوابقی هم در این زمینه ندارند، به جای نگاه تنبیهی و زندان نگاه تربیتی با هدف بازگرداندن آنها به جامعه شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی