[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

عبور از جهان تک‌قطبی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
اولین سالگرد شهادت سردار سرلشکر مدافع حرم حاج عبدالرسول استوار محمود آبادی در سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار شد. این مراسم صبح پنجشنبه یازدهم آذرماه با حضور نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده سپاه فجر استان فارس و جمعی از خانواده‌های معزز شهدا و مقامات ارشد استان با همراهی اصحاب رسانه در شبستان بزرگ امام خمینی(ره) در آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) 
برگزار شد.
 تبعیت و اطاعت شهدا از رهبری
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در این مراسم گفت: شهدا همواره به دنبال رضایت پروردگار متعال بودند و امروز هم منطق پیروزی‌‌ها و موفقیت‌‌های انقلاب بر همین مبنا استوار شده است. آیت‌‌الله لطف الله دژکام با بیان اینکه شهدا همواره در عمل به فرامین قرآن ثابت قدم بودند، افزود: شهید استوار پای سند تحول آموزش و پرورش ایستاد و تلاش کرد تا قرآن کتاب تربیت نسل جوان ما شود. وی افزود: اطاعت از رهبری از دیگر ویژگی‌های بارز شهداست و شهید استوار هم تا پایان عمر پای فرمان رهبر ایستاد؛‌ چراکه هرکس خلاف راه و رسم اهل بیت(ع) و فرامین قرآن عمل کرد، هم خودش زمین‌گیر شد و هم کشور را زمین‌گیر می‌کند.
 اخراج آمریکا از منطقه
در ادامه این مراسم فرمانده سپاه قدس گفت: باید اهداف شهدا را محقق کنیم تا حکومت جهانی امام زمان(عج) برقرار شود. سردار اسماعیل قاآنی با بیان اینکه ملت اسلامی جمهوری اسلامی ایران همیشه یاد و خاطره شهدا را زنده نگاه داشته،‌ افزود: آمریکا تا فرصت دارد باید از منطقه خارج شود؛ در غیر این صورت به زودی فرار خواهد کرد. وی با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی مردم باید ادامه دهنده خون شهدا باشند تا جامعه در مسیر تعالی قرار گیرد، اظهار داشت: شهدا بعد از انجام تکلیف تمام تلاش خود را می‌‌کردند تا هرآنچه در اختیار دارند برای توسعه اسلام و کشور به کار گیرند. 
جانشین سردار شهید سلیمانی در سپاه قدس با اشاره به نقش راهبردی شهدا تصریح کرد: راهکار زندگی عزت مندانه از مسیر جبهه گذر می‌کند و این فرهنگ موجب شد ٨ سال جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شود. اگر فرهنگ ایثار، شهادت و جبهه در جامعه جاری باشد، می‌‌توان بر هر چالشی مستولی شد. سردار قاآنی افزود: شهدا معلم عزت آفرین در جهان هستند و مکتب آنها مورد توجه همه آزادی‌خواه‌های جهان قرار گرفته است. تأسی از فرهنگ شهادت و جبهه نیروهای انقلابی ایران موجب شد مردم مظلوم جهان بدون واهمه به مقابله با دشمنان برخیزند.
فرمانده سپاه قدس در ادامه نسبت به جنایت‌های آشکار و نهان ایالات متحده در منطقه هشدار داد و گفت: دوران جهان تک قطبی و بزن در رو آمریکاییان گذشته است و آنها تا فرصت هست از منطقه خارج شوند؛ در غیر این صورت با بدترین رفتارها فرار خواهند کرد. امروزه ایالات متحده در هیچ کشوری جایگاه خوبی ندارد و پیامد حضور آنها ویرانی و جنایت است. این مقام عالی نظامی در ادامه بیان کرد: آمریکایی‌ها در دنیا جنگ راه می‌اندازند و سود خود را با فروش ادوات جنگی می‌برند. اما در افغانستان و عراق خودشان آمدند و بعد از 20 سال مذاکره کردند و این مسائل را امروز برای مردم افغانستان به وجود آوردند. وی افزود: برای بنده توفیق است که در این مجلس ارزشمند، در کنار سومین حرم اهل بیت(ع) ایران اسلامی و شهدای عالی مقامی چون شهید دستغیب و فرماندهان بزرگواری که برخی از آنان به لقای الهی رسیدند و بسیاری از آنان برکت وجودشان در استان و کشور باعث ایجاد استحکام در دفاع قهرمانانه ملت شریف ایران در مقابل همه متجاوزان شده است، حضور دارم. فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه شهدای ما کار بزرگی کردند و یک وجب از کشور را به دشمن ندادند، گفت: مکتبی که هر روز در دنیا رزمندگان مقاوم و مسلمان باعزت تربیت می‌‌کند، ارزشمند است. شهید سلیمانی جلودار این مسیر بود. وقتی از مکتب شهید سلیمانی صحبت می‌‌شود، یعنی تربیت کسانی مانند شهید استوار که استاد این مکتب بودند و این مسیر همچنان ادامه دارد.
 دفاع با باورهای قلبی
در ادامه این فرمانده سپاه فجر فارس گفت: سردار استوار محمودآبادی شهیدی بی ادعا بود که هیچ‌گاه شرمنده بیان و زبان خود نبود؛ چراکه هیچگاه ادعایی نداشت. سردار یدالله بوعلی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام افزود: این شهید بزرگوار همواره بر اساس باور و اعتقاد قلبی خود در میدان و در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی در صحنه و میدان نبرد حاضر بود. بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم اعلام شد که خانواده شهید استوار محمودآبادی بنیاد حفظ و نشر آثار این شهید عزیز را راه‌ اندازی کردند که در این بنیاد محوریت کار با نشر آثار شهدای مقاومت است. همچنین در پایان این مراسم قسمت‌هایی از مستند «استوار» برای مدعوین پخش شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی