[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

اشتغال‌محور باشیم ، روزنامه شیراز نوین

استاندار و جمعی از مسئولان اقتصادی استان فارس از برخی واحدهای مستقر در شهرک بزرگ صنعتی شیراز بازدید و در جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنایع فعال در این شهرک شرکت کردند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین استاندار فارس بعد از بازدید از ۱۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، در جلسه جمع‌بندی مسائل مطروحه در این بازدید گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در شهرک صنعتی برای اشتغال زایی بیشتر استفاده بهینه‌ای انجام شود.
دکتر محمدهادی ایمانیه با بیان اینکه مشکلات مطرح شده در این بازدیدها در کارگروه‌های تخصصی در استانداری فارس بررسی می‌شود، افزود: به دلیل تأثیر شهرک صنعتی شیراز در اشتغال زایی و کارآفرینی و نیز توسعه صنعتی استان، برنامه بازدید از شهرک صنعتی تداوم خواهد داشت.
استاندار فارس با تأکید بر لزوم تهیه گزارش دقیقی از وضعیت قراردادهای منعقد شده در این شهرک صنعتی و پایش وضع موجود، گفت: باید تدابیری اندیشید تا علاوه بر اهلیت سنجی افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در شهرک صنعتی هستند، از فعالیت آن دسته از متقاضیانی که با گرفتن زمین و ساخت سوله، آنها را به افراد دیگر اجاره می‌دهند نیز جلوگیری کرد.
استاندار فارس همچنین دستگاه‌های اجرایی را ملزم به خرید محصولات و کالاهای تولیدی درون استان دانست و افزود: دستگاه‌هایی که علی‌رغم تولید یک کالا درون استان، تولیدات مشابه سایر استان‌ها را خریداری می‌کنند، از طریق رسانه‌ها به مردم 
معرفی شوند.
ایمانیه همچنین خواستار استفاده حداکثری واحدهای تولیدی فارس از ظرفیت علمی دانشگاه‌های استان برای رفع مشکلات شد و افزود: برای تربیت نیروی ماهر نیز از ظرفیت مرکز فنی و حرفه ای 
استفاده شود.
وی افزود: در این زمینه شرکت شهرک‌های صنعتی طی فراخوانی نیازهای مهارتی و فنی واحد‌های صنعتی را احصا کرده و در تعامل با اداره کل فنی و حرفه ای نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی اقدام کند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز توجه ویژه به شهرک صنعتی بزرگ شیراز و لزوم رفع مشکلات آن را در حفظ و ارتقای اشتغال پایدار و توسعه صنعتی مؤثر دانست و گفت: این مهم با همکاری، تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی امکان پذیر خواهد بود.
احد فتوحی با یادآوری اینکه شهرک بزرگ صنعتی شیراز، یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور و مهم‌ترین قطب تولیدی فارس محسوب می‌شود، به استقرار ۷۰ درصد از کل واحدهای صنعتی فارس در این شهرک اشاره و اضافه کرد: بیش از ۴۶۰۰ قرارداد در شهرک صنعتی شیراز منعقد شده و ۲۳۰۰ واحد تولیدی، صنعتی، صنفی و کارگاهی در این شهرک صنعتی مشغول فعالیت است.
فتوحی با بیان اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز با دارا بودن واحدهای مطرح و شاخص کشور در حوزه‌های مختلف صنعتی نقش مهمی در تولید و صادرات بر عهده دارد، ایجاد ۳۰هزار نفر اشتغال در این شهرک را یادآور شد و افزود: بخش اعظمی از ۱۳۰۰ هکتار اراضی این شهرک به سرمایه گذاران واگذار شده است و به زودی اضافه شدن فاز ششم به وسعت ۵۰ هکتار آغاز خواهد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه برای زیرساخت فاز جدید ۳۰میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل زیرساخت‌ها نیز ۱۰۰میلیارد تومان دیگر هزینه می‌شود، تأمین آب را از ضرورت‌ها دانست و گفت: در این زمینه علاوه بر طرح‌های تأمین آب از طریق چاه‌های موجود، انشعاب آب شرب از خط انتقال آب سد درودزن به میزان ۲۰ لیتر بر ثانیه نیز خریداری شده است. وی با بیان اینکه علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری و از محل منابع داخلی این شرکت هم اکنون ۲۰ طرح تکمیل زیرساخت در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با اعتباری بالغ بر ۴۰میلیارد تومان در حال اجراست، گفت: سایر طرح‌های عمرانی نیز براساس برنامه زمان بندی در حال انجام است. فتوحی در ادامه با بیان اینکه بر اساس قانون، فسخ اراضی راکد متقاضیانی که در مهلت قانونی نسبت به ساخت و ساز اقدام نکرده اند با جدیت پیگیری می‌شود، گفت: با توجه به محدودیت اراضی در این شهرک صنعتی، اراضی راکد فسخ و به افرادی که توان لازم برای راه اندازی واحد تولیدی دارند، واگذار می‌شود. از طرفی پایش مستمر قراردادها و بررسی وضعیت واحد‌های موجود در دستور کار بوده و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۲۰ واحد تولیدی پایش شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی