[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

اعتبار مصوبات جذب شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس از جذب 100درصدی اعتبارات تخصیص‌یافته به این اداره‌کل از محل مصوبات دور اول سفر ریاست‌جمهوری به فارس خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس، سید مؤید محسن‌نژاد سه‌شنبه 29 فروردین‌ماه 1402 در تشریح این خبر گفت: مصوبات دور اول سفر ریاست‌جمهوری به استان فارس در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شامل 10 مصوبه در قالب 29 پروژه بوده که این اداره‌کل موفق به جذب 100درصدی اعتبارات دارای تخصیص شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس با اشاره به اینکه تخصیص اعتبار برای 18 پروژه از تعداد 29 پروژه مصوب از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی محقق گردید، گفت: فعالیت‌های عمرانی برای 18 پروژه مذکور انجام گرفته و میزان اعتبار تخصیص‌یافته به هر پروژه تماماً جذب 
شده است.
وی در ادامه به پروژه‌های موردنظر اشاره کرد و گفت: اجرای زیرساخت‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با اختصاص 25میلیارد تومان شامل 15 پروژه بوده که 6 پروژه آن دارای تخصیص بوده و در مجموع 39 درصد تخصیص اعتبار داشته است.
سید مؤید محسن‌نژاد ادامه داد: اختصاص مبلغ 20میلیارد تومان برای تعریف و اجرای مسیرها و محورهای گردشگری متناسب با تنوع جاذبه‌ها از قبیل مسیر تخت‌جمشید- پاسارگاد- نقش رستم شامل 3 پروژه که دو پروژه آن دارای تخصیص اعتبار بوده، درمجموع 60 درصد تخصیص داشته است.
وی اختصاص مبلغ 5میلیارد تومان برای ایجاد بازارچه خوداشتغالی صنایع‌دستی برای 5 پروژه را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: به این 5 پروژه 100 درصد تخصیص اعتبار تعلق گرفته که تماماً جذب شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس اختصاص مبلغ 3میلیارد تومان برای تملک و مرمت خانه سوخکیان داراب با 50 درصد تخصیص اعتبار، مرمت و احیای باغ گردشگری نشاط لار با اختصاص 2میلیارد تومان و با جذب 100 درصد اعتبار، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری کاخ ساسانی سروستان با اختصاص مبلغ 4میلیارد تومان و با 75 درصد تخصیص اعتبار، تکمیل موزه بوانات با اختصاص مبلغ 2میلیارد تومان با تخصیص 50 درصد اعتبار، حصارکشی شهر تاریخی دارابگرد با اختصاص مبلغ 3میلیارد تومان با تخصیص 50 درصد اعتبار، محوطه‌سازی مسجد سنگی داراب با اختصاص مبلغ یک‌میلیارد تومان و تخصیص 100درصدی اعتبار از جمله طرح‌های موردنظر بوده‌اند که اعتبار اختصاص‌یافته به هریک تماماً جذب شده است.
این مقام مسئول در ادامه به برخی از برنامه‌های پیشنهادی دور اول سفر رئیس‌جمهوری اشاره کرد که اعتباری به آنها تخصیص داده نشده و بیان داشت: پروژه‌های زیرساخت گردشگری سرآسیاب، تنگ براق و سده اقلید، درودزن، روستای هدف گردشگری دشتک، تفرجگاه چشمه انجیر رستم، منطقه گردشگری سیدان، دریاچه پریشان کازرون، مجموعه تاریخی نقش رستم و همچنین طرح برندسازی گردشگری استان از جمله این پروژه‌ها می‌باشد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در پایان افزود: برنامه‌ها و پروژه‌های پیشنهادی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس جهت طرح و تصویب در سفر دوم رئیس‌جمهور و هیئت دولت با اعتبار موردنیاز 53573000میلیون ریال نیز ارائه گردیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی