[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

خانواده‌ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی دارند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی استان با اشاره به نقش مهم خانواده‌ها در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، گفت: والدین باید نظارت بیشتری بر فعالیت فرزندان خود داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، کارمند رتبه 16 «مهدی نعمایی» با حضور در جمع اولیا و مربیان دبیرستان دخترانه استاد شهریار شیراز، اظهار داشت: خانواده‌ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی دارند و در استفاده فرزندان از فضای مجازی باید دغدغه جدی داشته باشند.
وی افزود: اینترنت و فضای مجازی علی‌رغم قابلیت‌ها و کارکردهای مثبت و مفیدی که برای خانواده دارد، می‌تواند تهدیدها و آسیب‌هایی را نیز برای این نهاد اجتماعی به همراه داشته باشد.
کارمند «نعمایی» ادامه داد: در حال حاضر اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه‌های بشری محسوب می‌شود؛ به شرط آنکه در راه صحیح استفاده شود و افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی داشته باشند تا دچار مشکلات مالی، اجتماعی و روحی نشوند.
رئیس اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس تصریح کرد: آنچه فضای مجازی را در زندگی امروز بشر مهم کرده است، ارتباط گسترده و اطلاعات نامحدود با فضای نامتناهی است که این فضا در اختیار انسان قرار می‌دهد؛ اما متأسفانه دیده می‌شود که این فضای مجازی باعث می‌شود که نه تنها ارتباطات گسترش یابد، بلکه ارتباط‌های عمیق و اثرگذار زندگی خصوصاً در کانون خانواده‌ها کاهش یابد و این لطمه و آسیب بزرگی به زندگی خانوادگی و سپس جامعه می‌زند.
این مقام انتظامی از خانواده‌ها خواست که بیرون از بستر فضای مجازی، مشکلات خود را حل کنند تا شاهد پناه بردن اعضا و پر کردن خلأهای عاطفی و ارتباطی در فضای نامحدود مجازی نشویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی