[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

عملکرد دولت قابل‌دفاع است ، روزنامه شیراز نوین

 مریم شمالیان- گروه خبر
 رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت استان فارس گفت: عملکرد کابینه سیزدهم و دولت آیت الله رئیسی در ۱۰۰ روز نخست فعالیت قابل دفاع و اقدامات این دولت در حوزه مقابله با کرونا، واکسیناسیون عمومی جامعه، کاهش بدهی‌های دولت و توسعه روابط خارجی بسیار مؤثر بوده است.
علی رهایی با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در طی چند ماه گذشته گفت: عملکرد کابینه سیزدهم در ۱۰۰ روز گذشته تأثیرگذار و مثبت بوده که در مواردی مانند کرونا، واکسیناسیون عمومی جامعه، کاهش بدهی‌های دولت و توسعه روابط خارجی مشهود است.
وی افزود: کار دولت سیزدهم با توجه به وجود همه ‌گیری ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه، سخت بوده و زمانی ‌که آیت الله رئیسی دولت را از کابینه دوازدهم تحویل گرفت، با تورم حدود ۵۰ درصد و رشد اقتصادی منفی و همچنین بی ثباتی در بازار ارز مواجه بود.
رهایی اضافه کرد: کاهش بدهی دولت به بانک مرکزی در پی فعالیت ۱۰۰روزه دولت سیزدهم اتفاق مثبتی است و همچنین در موضوع افزایش نظارت بر بازار در دولت کنونی و ایجاد سامانه «بازرگام» در دولت سیزدهم شاهد اقدام بارزی در حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوین هستیم.
وی انجام اقدامات ضرب الاجلی توسط کابینه سیزدهم برای تثبیت وضعیت و تلاش برای ارتقای وضعیت معیشتی و کاهش نرخ تورم را ضروری دانست و عنوان کرد: بسیاری از اقدامات دولت سیزدهم و شخص آیت الله رئیسی نیازمند ریسک پذیری بود که در این دولت وجود دارد. رهایی ادامه داد: دولت سیزدهم از روز اول کار با برنامه پیش رفته است و وضعیت حقوق و دستمزد برخی صنوف و مطالبات کارگران از دیگر مسائل پیش روی دولت تازه کار آیت الله رئیسی است و دولت بدون استقراض تاکنون کلیه حقوق کارکنان دولت و همچنین بخشی از معوقات را پرداخت کرده و اقدامات بسیار مؤثری نیز برای سامان‌دهی مطالبات کارگری انجام شده است.
وی با اشاره به موضوع نجومی‌بگیران نیز گفت: حقوق‌های نجومی موجب بی اعتمادی جامعه نسبت به دولت شده بود و دولت سیزدهم در همین مدت کوتاه آیین نامه‌ای برای سامان‌دهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و بانک‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی وابسته به دولت تدوین کرده است تا نظام معین و مدونی در پرداخت‌ها ایجاد شود.
رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت استان فارس افزود: حمله سایبری و هک سامانه سوخت طی ماه‌های گذشته می‌توانست به چالش و بحران امنیتی بزرگی منجر شود که در کمترین زمان ممکن توسط دولت سیزدهم مدیریت و با برنامه ریزی سهمیه سوختی برای مردم سعی در جبران خسارت وارد شده به جامعه شد.
وی تأکید کرد: در حوزه سیاست خارجی دولت سیزدهم شاهد پیگیری مذاکره و احیای برجام و حضور آیت الله رئیسی در اجلاس شانگهای و سران اقتصادی اکو بودیم که سبب شد تا جمهوری اسلامی ایران عضو دائمی این کنوانسیون بین المللی شود. رهایی با اشاره به اقدامات ضرب الاجلی در تأمین کالاهای اساسی توسط دولت سیزدهم گفت: به گفته معاون اول رئیس جمهور، حدود هشت‌میلیون تن گندم کمبود داریم اما اکنون در جامعه مشکل کمبود آرد و گندم محسوس نیست. وی ادامه داد: در خصوص واردات واکسن کرونا و واکسینه کردن جامعه اقدامات خوبی از روز نخست فعالیت دولت سیزدهم انجام شد که موجب روند کاهشی آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در کشور شده است. رهایی با اشاره به سفرهای استانی ریاست جمهوری عنوان کرد: آیت الله رئیسی بدون هیچ‌گونه تشریفاتی ۱۲ سفر استانی به ویژه به مناطق محروم کشور داشته اند که اقدام بسیار مهمی برای تقویت پشتوانه اجتماعی دولت و نظام به شمار می‌رود و مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت نیز در کارگروه ویژه پیگیری می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی