[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

شهدا منجی جامعه متعالی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مراسم کاشت نهال و نکوداشت شهیدان مدافع سلامت شیراز به همت مدیریت شهری شیراز برگزار شد. این مراسم ظهر پنجشنبه ۱۸ آذرماه با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری شیراز و جمعی از خانواده‌های معزز شهدای سلامت با حضور اصحاب رسانه در باغ علمی- آموزشی بهار نارنج برپا شد.
 قدردانی از شهدای سلامت
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت گفت: همه ما انسان‌ها از کار خوب خشنود می‌شویم. این کار خوب وقتی جنبه اجتماعی دارد و برای منفعت عموم انجام‌ می‌شود، علاوه بر اینکه حال ما را خوب می‌کند، تکریم آحاد جامعه را هم به دنبال دارد. مسعود زارعی ادامه داد: در مرحله بالاتر ما کسانی را می‌بینیم که از وجود و جان خود برای سلامت و امنیت دیگران مایه گذاشتند و این حد بالاتری ستایش و کرنش را می‌طلبد. به همین دلیل همه فداکاران در همه جوامع بشری مورد ستایش و کرنش جامعه هستند. وی تصریح کرد: باید به این توجه کنیم که برخی به عنوان ولی نعمتان ما موجب حفظ امنیت سلامت شده اند. متأسفانه تا زمانی که از دست نرفته اند، قدر آنها را نمی‌دانیم. این ایثار و فداکاری وقتی جنبه الهی پیدا می‌کند که برای خدا باشد و این امر موجب ماندگاری عمل آنها خواهد شد. زارعی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا مدافع سلامت ادامه داد: شهدا هنوز هم زنده‌اند و رشادت و ایثارگری آنها نزد خدا می‌ماند و ما هم مدیون آنها هستیم.
 اهمیت تکریم منزلت شهدا
در ادامه این مراسم عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: زنده نگه داشتن نام شهدا برای ما کمتر از شهادت نیست. افسانه خواست خدایی با بیان اینکه این مراسم برای یادآوری حماسه‌ها و مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدای عرصه سلامت برگزار شده، خاطرنشان کرد: باید جایگاه همه شهدا و خانواده‌های گران‌قدر آنها که امروز در میان ما هستند و نیستند را همواره تکریم کرد. وی افزود: همواره خود را خدمتگزار راه متعالی شهدا و خانواده معزز آنها می‌دانم و دست‌بوسشان هستم. ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در سازمان سیما و منظر افزود: اگر در مسیر خدمت‌رسانی بتوان خدمتی برای این عزیزان انجام دهم، مایه سرفرازی خواهد بود. شهدا جان گران‌مایه خود را در سبد اخلاص گذاشتند تا امنیت و سلامت ما را تأمین کنند و ما نیز رسالت زنده نگه‌داشتن یاد و راه آنها را برعهده داریم. خواست خدایی با پاسداشت یاد و خاطره مدافعان سلامت که این مراسم به یاد ایثارگری‌های آنان برگزار شده، اظهار داشت: برپایی این مراسم ایده خلاقانه و تحسین‌برانگیزی بود که از سوی سازمان سیما و منظر شهرداری شیراز انجام گرفته است. هر نهالی که در سطح شهر کاشته می‌شود، به منزله تنفس و جان گرفتن حیاتی است که به یک انسان بازگردانده می‌شود.
 غرس نهال‌هایی برای پاسداشت شهدا
بر اساس این گزارش شایان ذکر است در این مراسم نهال‌هایی به یاد و خاطره سه تن از شهدا عرصه سلامت، شهیده مریم رحیمی، شهید نوید ذکری و شهید سید فخرالدین میرحسینی در باغ علمی- آموزشی بهار نارنج شیراز به همت سازمان سیما و منظر شهرداری شیراز غرس شد. این شهدا در ایام مبارزه کادر پزشکی با بیماری کرونا در راه خدمت‌رسانی به جامعه به فیض شهادت 
نائل آمدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی