[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

شهردار شیراز: کمیته تسهیل صدور پروانه و پایان کار باید تشکیل شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس سید احسان اصنافی اظهار داشت: قبول مسئولیت، ما را در جایگاهی قرار داده که اعمال و رفتارمان در اعتقادات مردم تأثیرگذار است.
وی با اشاره به چالش‌های حوزه شهرسازی عنوان کرد: کمیته تسهیل صدور پروانه و پایان کار باید تشکیل شود و شهرداران مناطق موظف هستند مواردی که احساس می‌کنند ترمز شهرداری شده را احصا و رصد کرده تا مورد بررسی قرار بگیرد.
شهردار شیراز ادامه داد: حوزه شهرسازی جای بررسی و اقدامات و تصمیمات جهادی دارد و با اصلاح فرایندها، سرعت امور بالا خواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه امور شهر تا جای ممکن باید به سمت الکترونیکی شدن پیش برود، تصریح کرد: شهر هوشمند دارای ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری است که در حال انجام می‌باشد.
به گفته این مقام مسئول، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز متولی متمرکز مدیریت اطلاعات است که با پیگیری و انجام نرم افزارهای موردنیاز، بسترهای لازم برای شهر هوشمند فراهم شود.
وی رسیدن به شهر هوشمند را فرایندی چندساله دانست و گفت: هر فرایندی که در هر سازمان یا منطقه انجام می‌شود، باید شفاف و مشخص باشد.
مهندس اصنافی با تأکید بر بهینه‌سازی هزینه‌ها اظهار داشت: با مدیریت هزینه می‌توان درصد بالایی از هزینه‌های جاری را کاست.
وی در ادامه به لزوم شکل‌گیری انبارهای مجازی پرداخت و گفت: کالاها و اموال درون انبارها باید در حد اضطرار و مدیریت بحران باشد.
شهردار شیراز با بیان اینکه همکاران شهرداری چون در بطن کار هستند، ایده و نظرات خوب و کاربردی می‌دهند، تصریح کرد: مشکلات و مسائل مردم را رصد کنید و همراهی و همکاری برای حل آن باید در حد اعلا باشد. وی پیرامون پروژه‌های عمرانی بیان کرد: باید ایرادات مرتفع شود و پروژه را به نتیجه برسانند.
این مقام مسئول با اشاره به همکاری بسیار خوب استانداری فارس و شهرداری شیراز گفت: چهار رام قطار مترو آماده شده که پیگیر سهمیه‌ای برای شیراز هستیم.
مهندس اصنافی از پیگیری موضوعاتی همچون کمربندی‌های جنوبی و شمال غرب شیراز، ارزش‌های افزوده در بخش‌های مختلف که سهمیه شیراز بوده و رها شده، خبر داد.
وی با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد: در بودجه سال آینده از تعریف پروژه‌های غیرهدفمند جلوگیری شود و هر منطقه حداقل سه پروژه شاخص عمرانی باید داشته باشد. شهردار شیراز با تأکید بر اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری به مردم گفت: پاسخ‌گویی درخواست‌ها و مشکلات شهروندان که از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ ثبت شده، توسط مدیران ضروری است و خواستار رسیدگی به این موارد در کمترین زمان ممکن هستم. همچنین آیین تکریم و معارفه جمعی از مدیران شهرداری شیراز برگزار شد و عبدالصالح رستم زاده در سمت سرپرست شهرداری منطقه یک، حسام الدین اسدزاده سرپرست شهرداری منطقه چهار، شهرام سبزیان فرد سرپرست شهرداری منطقه یازده، امیر یقطین در سمت سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی، علی محمد بهزادفر سرپرست اداره کل برنامه و بودجه، امید گشتاسبی در سمت سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد، غلامرضا شریف در سمت سرپرست سازمان آرامستان‌ها، حمیدرضا هاشم پور صادقیان در سمت سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و قاسم حسن پور فرد در سمت سرپرست اداره کل حقوقی شهرداری شیراز معارفه شدند.
همچنین از زحمات مدیران پیشین حوزه‌های مختلف شهرداری شیراز همچون مسعود طهماسبی معاون پیشین حمل و نقل و ترافیک، حسن مرادی رئیس پیشین سازمان حمل و نقل ریلی، غلامرضا نامورچی شهردار پیشین منطقه یک، عبدالصالح رستم زاده شهردار پیشین منطقه چهار، حمید برزگر شهردار پیشین منطقه یازده، پیمان بهادری مدیرکل پیشین حوزه شهردار، علی پارسازاد رئیس پیشین سازمان آرامستان‌ها، سعید حیدری رئیس پیشین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمودرضا مهرجهانیان مدیرکل پیشین تشخیص و وصول درآمد، امید گشتاسبی مدیرکل پیشین برنامه و بودجه، محمدرضا غلباش مدیرکل پیشین امور حقوقی و حمید جورکش مدیرکل پیشین ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی