[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

قاتل فشار خون بالا فقط این نوشیدنی بی‌رحم است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش کارگر آنلاین، فشار خون بالا یکی از مهم‌ترین مشکلات سلامتی است که می‌تواند به بیماری قلبی و مغزی منجر شود.
زمانی که فشار خون کنترل نشود، می‌تواند در بدن انسان، عوارضی مانند بیماری قلبی و سکته مغزی در پی داشته باشد.
 یکی از اولین خطوط دفاعی شما در برابر فشار خون بالا، رژیم غذایی است. به‌طورکلی یک رژیم غذایی مناسبِ فشار خون ممکن است به شما کمک کند تا بدون عوارض جانبی ناشی از دارو‌ها، فشار خون شما در حد سالم بماند، علاوه بر غذا‌های خاصی که ممکن است به کاهش فشار خون شما کمک کنند، برخی از انواع نوشیدنی‌ها نیز می‌توانند مفید باشند. 
محققان انگلیسی به‌تازگی دریافتند که مصرف آب آلبالو تأثیر مشابه دارو‌های کاهش فشار خون دارد و می ‌واند یک درمان مؤثر برای فشار خون باشد.
محققان دانشگاه نورثامبریا متوجه شدند، افرادی که ۶۰ میلی‌لیتر کنستانتره آلبالوی رقیق‌شده با آب می‌نوشند، فشار خونشان در عرض سه ساعت، هفت درصد کاهش می‌یابد. برای کاهش ۳۸ درصدی خطر سکته مغزی و یا ۲۳ درصدی بیماری قلبی هم همین مقدار کافی است و می‌تواند معجزه کند.
افراد زیادی در سراسر جهان به فشار خون بالا مبتلا هستند که در صورت درمان نشدن، با افزایش خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری کلیه، سکته مغزی و زوال عقل مواجه می‌شوند.
محققان ضمن تحقیق بر روی چندین فرد و یک گروه با استفاده از ۶۰ میلی‌لیتر کنستانتره آلبالو رقیق‌شده با ۱۰۰ میلی‌لیتر آب و چندین نفر با شربت معمولی و با طعم آب‌میوه به این نتیجه رسیدند، افرادی که کنستانتره آلبالو را به‌عنوان درمان فوری فشار خون مصرف کرده بودند، فشار خون ماکزیمم آنها نسبت به افرادی که شربت با طعم آب‌میوه نوشیده بودند، هفت درصد بیشتر کاهش یافت.
محققان علت تأثیر آب آلبالو بر پُرفشاری خون را ناشی از منبع غنی این میوه از اسید‌های فنولیک (یک نوع آنتی‌اکسیدان) می‌دانند که به‌طور طبیعی در این میوه تولید می‌شود.
همچنین محققان ضمن پیگیری وضعیت افراد، دریافتند که بیشترین تأثیر در فشار خون، زمانی اتفاق می‌افتاد که سطح دو اسید فنولیک، اسید وانیلیک و پروتو کاتکویک اسید در خون بیماران به اوج می‌رسد.
آنها بیان کردند: اکثر بیماری‌های قلبی و عروقی ،توسط عوامل خطرسازی اتفاق می‌افتد که می‌توان آنها را کنترل، درمان و یا اصلاح کرد که این عوامل خطرساز شامل فشار خون بالا، کلسترول، چاقی، استعمال تنباکو، نبود فعالیت بدنی و دیابت می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی