[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

کنترل هوشمند کرونا آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا عنوان داشت: پس از ایجاد محدودیت همگانی به کنترل هوشمند کرونا رسیده‌ایم و از فردا طی ۵ مرحله و در ۵ هفته انجام 
خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هدف از اجرای این طرح را مدیریت کنترل و مبارزه با بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات برخط در بستر سامانه امید دانست و گفت: این طرح با صیانت از سلامت شهروندان زمینه را برای فعالیت اقشار مختلف مردم را در محیطی امن و سالم فراهم می‌سازد. 
وی همچنین با اشاره به اینکه در برخی کشور‌های اروپایی و آمریکا و آفریقا سویه جدید ویروس کرونا شناسایی شده است، بیان داشت: سویه جدید به کشور‌های همسایه رسیده و به دلیل مراودات با کشور و علی‌الخصوص استان فارس شرایط را بسیار ویژه کرده است و از همین رو همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند همچنین تزریق واکسن نیز مورد تأکید مجدد است. 
محبی‌پور ارکان اصلی این طرح را واکسیناسیون و غربالگری در سه محور خدمت‌دهندگان، خدمت‌گیرندگان و محیط خدمت برشمرد و بیان داشت: این طرح در سراسر کشور به‌صورت هماهنگ اجرا می‌شود که در فاز نخست آن تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲ قانون مدیریت بحران مشمول اجرای طرح هستند. 
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: مراجعان و شاغلان مراکز خدماتی ملزم به داشتن گواهی دو دوز واکسن با ارائه کارت واکسن یا ارائه آزمایش PCR منفی در فاصله هر ۱۵ روز یک بار برای مراجعه به مراکز خدماتی هستند؛ در غیر این صورت اجازه حضور نخواهند داشت. بنابراین کارکنان می‌بایست از مرخصی استحقاقی استفاده کنند و مراجعان نیز امکان بهره‌برداری از امکانات‌ و کسب خدمات نخواهند داشت.
وی با بیان اینکه در صورتی که پاسخ منفی بر اساس آخرین آزمایش ثبت شده در سامانه اثبات نشود، امکان بهره‌مندی از خدمات نخواهد بود، ادامه داد: از همین رو ضروری است در وهله اول همه واکسن را تزریق کنند؛ هم کارکنان دستگاه‌های اجرایی و هم مراجع‌کنندگان. 
محبی‌پور درباره تکالیف دستگاه‌های اجرایی نیز در این طرح گفت: مسئول اجرای این طرح رؤسا و مدیران دستگاه‌ها هستند. همچنین اطلاعات، انتظامات و دژبانی‌ها باید در این باره توجیه شوند و نیز حراست‌ها و بازرسی‌ها براساس تکالیف خود اعمال نظارت خود را تقویت کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی