[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

جشنواره شهر ایمن ناجی یک خانواده در شیراز شد، روزنامه شیراز نوین

نوجوانی که در آموزش‌های شهروندی سازمان آتش‌نشانی شیراز حضور داشت، پس از وقوع حادثه آتش سوزی در منزل مسکونی‌اش جان خود و خانواده اش را نجات داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز، صبح روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه متین کشاورز نوجوانی که پس از حضور در آموزش‌های شهروندی سازمان آتش‌نشانی با اقدامات پیشگیرانه در مقابل حوادث احتمالی آشنا شده بود، به همراه مادرش در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز حاضر شد و از زحمات پرسنل سازمان، رئیس سازمان و آتش نشانان تقدیر و 
تشکر کردند.
این نوجوان ۱۶ساله که هفته گذشته در آموزش شهروندی سازمان آتش‌نشانی شیراز، در مسجد میثم تمار شهرک والفجر حضور داشت، پس از آشنا شدن با چگونگی استفاده از خاموش کننده دستی و اقدامات پیشگیرانه در زمان حوادث، با همکاری خانواده نسبت به تهیه یک دستگاه خاموش کننده در منزل مسکونی اقدام می‌کند.
جمعه ۱۹ آذر ماه در حالی که به طور کاملاً اتفاقی حادثه آتش سوزی در منزل مسکونی این خانواده رخ می‌دهد و با توجه به عدم توانایی جسمی پدر خانواده جهت خروج از منزل، این نوجوان با توجه به آموزش‌های فراگرفته در قالب جشنواره شهر ایمن و با سیلندر اطفایی در اختیار، سریعاً به اطفای این حریق اقدام می‌کند و جان پدر را نجات می‌دهد و این آتش سوزی با کمترین خسارت توسط وی خاموش می‌گردد. مادر متین کشاورز با حضور در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از زحمات بی دریغ رئیس سازمان، آتش نشانان و آتش نشانان داوطلب که در مسیر ترویج فرهنگ ایمنی تلاش می‌کنند، قدردانی کرد. در پایان متین کشاورز نوجوان ۱۶ساله شیرازی به لباس آتش نشانان داوطلب ملبس شد. محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون از خداوند منان برای این شهروند، آموزش‌های شهروندی را مهم‌ترین راهبرد سازمان آتش‌نشانی در پیشگیری و کاهش 
حوادث دانست. 
وی یادآور شد: این آموزش‌ها در راستای برگزاری جشنواره بزرگ شهر ایمن با مشارکت شهروندان از ۲۵ مهرماه سال جاری، با محوریت محلات، مساجد، مدارس، بسیجیان، داوطلبان حوزه حمل و نقل و خانه‌های داوطلب فرهنگ‌سراها آغاز شده و تا اسفندماه ادامه دارد. هدف این سازمان از برگزاری این جشنواره هر خانواده یک آتش نشان داوطلب و داشتن شهری ایمن و بدون حادثه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی