[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

استفاده‌نکردن از قابلیت‌ها کفران نعمت است، روزنامه شیراز نوین

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز استفاده نکردن از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را نوعی کفران نعمت دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی بعضاً خود دارای ظرفیت‌های پژوهشی خوبی محسوب می‌شوند که اگر کنار دانشگاه قرار گیرند، نتایج پربرکتی رقم خواهند زد.
به گزارش ایسنا، محمدهادی صادقی در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در شیراز و آغاز به کار هفته پژوهش و فناوری در فارس گفت: این هفته فرصتی است تا نتیجه تلاش‌های یک‌ساله تحقیقاتی و پژوهشی مطرح و معرفی شود.
او با بیان اینکه از هفته پژوهش و فناوری نباید تنها به عنوان یک ویترین نمایشگاهی استفاده شود، تأکید کرد: باید زمینه‌ای برای تعامل بیشتر نسبت به قابلیت‌های علمی و پژوهشی، بستری مناسب برای ادامه کار و فعالیت‌های اثربخش پژوهشی در مدیریت استان و سطح ملی ایجاد شود. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز با بیان اینکه شیراز، شهری دانشگاهی است و چشم شیراز، دانشگاه است، عنوان کرد: افتخار شیراز دو محور است؛ یکی حرمی که نماد معنویت است و دیگری دانشگاه و مرکزیت این شهر به عنوان شهر علم است.
صادقی خاطرنشان کرد: گذشته شیراز بسیار پرافتخار است و از این نظر می‌توانیم این گذشته را نه تنها احیا کنیم، که اثرگذارتر از قبل احصا شود. او استفاده نکردن از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را نوعی کفران نعمت تلقی و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی بعضاً دارای ظرفیت‌های پژوهشی خوبی هستند که اگر کنار دانشگاه قرار گیرند، هم افزا شده و نتایج پربرکتی رقم خواهند زد. صادقی همچنین استفاده نکردن از قابلیت‌های پژوهشگران را هم نوعی کفران دانست و افزود: دانشمندان ما نیازی ندارند و نیازمند بهره برداران تحقیقات و پژوهش‌ها هستند. دانشمندان ما موظف به در معرض گذاشتن خود هستند و درد و درمان را هم می‌دانند و برای اظهار آنها تلاش می‌کنند و این مسئولان دستگاه‌های اجرایی هستند که باید برای استفاده از این ظرفیت‌ها، تلاش کنند. او همچنین بیان کرد: تیم مدیریتی فعلی استان فارس از اساتید و فرهیختگان دانشگاهی و علمی تشکیل شده که هم در استانداری و هم در سازمان برنامه و بودجه انتظاراتی را ایجاد می‌کند تا از توانمندی‌های علمی به نحو مؤثری در ارتقای مدیریت استان و رفع مشکلات کشور استفاده شود. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز اضافه کرد: در این مقطع از مدیریت استان کوتاهی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی هیچ توجیهی نخواهد داشت؛ چراکه باید توانمندی‌های علمی را معطوف به حل مسائل و مشکلات مختلف صنعتی، اجتماعی، اقتصادی و ابعاد دیگر کنیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی