[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

کوار کویر شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از شیرازه، عبدالعلی رحیمی مظفری در صحن علنی دیروز چهارشنبه، 24 آذرماه در نطق میان دستور از سفرها و دیدارهای مردمی رئیس جمهور تشکر کرد و گفت: رئیس جمهور مجازی و از راه دور و پشت شیشه‌های دودی دوره گذشته را خوب یادمان است و فراموش نمی‌کنیم. آرامش روانی بر عدم توجه کافی به واکسیناسیون وجود نداشت و از دولت بابت تلاش‌هایش در واکسیناسیون عمومی تشکر می‌کنیم.
وی افزود: تقاضا داریم به برگرداندن آرامش به بازار بورس توجه جدی شود و قیمت‌ها و تفاوت قیمت‌ها از این کوچه به آن کوچه و عدم نظارت کافی بر بازار بیداد می‌کند؛ حال مردممان خوب نیست و مردم به ویژه اقشار انقلابی بیش از این از دولت سیزدهم انتظار دارند.
نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست‌های مردم از دولت انقلابی ادامه داد: از دولت انقلابی می‌خواهیم سیاست انفعالی دولت پیشین را که وزارت خارجه صرفاً وزارت سیاسی خارجی بود، تغییر جدی داده و رایزن‌های اقتصادی قوی، عملیاتی، جهادی و کارآمد به کار گیرد و امتیازهای برده شده برجام نافرجام خسارت محض که برد- برد را به دشمن داده است، پس بگیرد یا با استدلال قوی، مهر بطلان همیشگی بر برجام بزند تا تکلیف ملت ایران بر روابط خارجی نسبت به این مکتوبه ای که تاکنون دستاوردی نداشته، روشن شود.
رحیمی مظفری یادآور شد: در آستانه 26 آذرماه روز حمل و نقل و رانندگان هستیم و این روز را به این اقشار زحمت‌کش تبریک می‌گوییم و از مسئولان می‌خواهیم به مطالبات و مشکلات این قشر توجه جدی کنند؛ سال گذشته مطرح کردم که مظلوم‌ترین قشری که بابت کوچک‌ترین تخلف جریمه می‌شوند، این افراد هستند و باید با مسئولان نیز این گونه برخورد شود و اگر تخلفی کردند، برخورد شود و البته مانند رانندگان اگر مسئولیت خود را تحویل دیگری می‌دهند، هنگام تحویل کرسی گواهی عدم خلاف در دوره مسئولیت بگیرند تا بدانند مسئول یعنی پاسخ‌گو.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه احساس می‌شود خودروی ملی به خودروی میلی تبدیل شده است، خطاب به مسئولان، تصریح کرد: اگر خودروی ملی افتخار است و صیانت می‌خواهد بنزین تولید ملی و تولیدکنندگان آن هم در پالایشگاه ستاره خلیج فارس که افتخارش بیش از خودروسازان داخلی بوده نیز افتخار هستند و صیانت می‌خواهند؛ اگر خودرو تولید ملی است، بنزین و جان و سلامت مردم هم تولید ملی است و اگر نمی‌توانید بیش از این با خودروهای بی کیفیت و گران قیمت، سرمایه‌های ملی و انسانی ما را در جاده‌ها نسوزانید.
وی یادآور شد: به دولت تذکر قاطع می‌دهم که در حفظ سلامت و جان مردم انحصار نکنند و ظرفیت‌های رشته پزشکی باید توسعه کمی و کیفی داشته باشد؛ چه ایرادی دارد پزشک عمومی نیز مانند فوق لیسانس یا دکترای مهندسی اگر کیفیت کار ندارد و بیمار را راضی نمی‌کند به شغل آزاد مشغول شود؟ چرا مردم باید در صف‌های سه ماهه پزشکان متخصص باشند؟ این چه ظلمی است؟
نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فریاد مردم حوزه انتخابیه برای آب بلند است، گفت: کارهای خوبی انجام شده اما کافی نیست و دشت کوار تشنه و دشت سروستان نفت خیز سال‌هاست منتظر معامله پایاپای پساب نه آب در مقابل نفت هستند؛ کوار کویر شد.
بنابه گفته رحیمی مظفری، چاه کشاورزی را پر می‌کنیم، اما جایگزینی به کشاورز نمی‌دهیم؛ دامداران دام‌های باردار خود را می‌کشند. اجازه دهید آنها هم مانند صنعتگران دام‌هایشان را صادر کنند. به کسانی که وام صندوق توسعه ملی می‌دهیم اجازه صادرات دادیم و هرکس از جیبش برای این مردم خرج کرد، تاوان بیشتری داد. این چه بی عدالتی است؟
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس افزود: کشاورزان و دامداران سالم ترین مولد ما هستند؛ امنیت غذایی کشور را به خطر نیندازید؛ از وزارت راه به صورت جدی می‌خواهیم جاده‌های مرگ حوزه انتخابیه را دریابد؛ از همه 77 خانوار داغداری که طی یک سال گذشته یا فرهنگ سازی نکردیم یا خودروی مناسب ندادیم یا جاده مناسب نساختیم و مرگ عزیزانشان داغدارشان کرد، عذرخواهی می‌کنم و به آنها تسلیت گفته و ابراز همدردی می‌کنم.
وی یادآور شد: شفاف سازی باید در همه ابعاد و ارکان باشد؛ مملکت با سخنرانی صرفاً کسانی که دنبال فالورهای فضای مجازی هستند، مدیریت نمی‌شود. البته دست کارشناسان سخنور که راهکار و راه حل می‌دهند را می‌بوسیم و قدردانی می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی