[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

رئیس قوه قضائیه: اقدامات مقابله‌ای با جرم سرقت ادامه یابد، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت، هم از ناحیه فراجا و هم از ناحیه دستگاه قضایی و قضات دادسرا و دادگاه‌ها باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد.
به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، جلسه بررسی، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی با حضور محسنی اژه‌ای و مسئولان ذی‌ربط در دستگاه قضایی و سایر بخش‌ها برگزار شد.
رئیس قوه قضائیه در این جلسه پس از استماع مطالب و گزارشات مسئولان ذی‌ربط، دستورات و توصیه‌های مهمی را در خصوص پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در راستای تأمین و ارتقای مقوله امنیت روانی مردم مطرح کرد.
رئیس دستگاه قضا طی سخنانی در این جلسه، بیان داشت: در مقوله سرقت، بحث فقط بر سر خسارت مادی و مالی که به فرد وارد می‌شود، نیست؛ در اینجا موضوع مهم دیگر، تهدید امنیت روانی مردم و ترس و دلهره‌ای است که بر فرد مال‌باخته و خانواده او وارد می‌شود؛ لذا توجه به این جنبه از جرم سرقت نیز موردتأکید است.
رئیس قوه قضائیه با قدردانی از اقدامات فراجا به‌منظور مقابله با سرقت و کیف‌قاپی، اظهار داشت: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت، هم از ناحیه فراجا و هم از ناحیه دستگاه قضایی و قضات دادسرا و دادگاه‌ها باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد.
محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به سرقت بعضی از تجهیزات و زیرساخت‌های مرتبط با تأسیسات شهری برق، آب، گاز و مخابرات و خساراتی که از این ناحیه به زندگی مردم و صاحبان مشاغل، حِرف، کسبه و بنگاه‌های تولیدی وارد می‌آید، گفت: در مقوله سرقت تجهیزات و تأسیسات زیرساختی مرتبط با برق، آب، گاز و مخابرات، نباید صرفاً به ارزش مادی این تجهیزات و تأسیسات توجه شود؛ مثلاً گفته شود فلان مقدار سیم برق یا کابل برق، توسط سارق به سرقت رفت؛ بلکه در این مقوله باید خسارات ناشی از سرقت و تخریب این تجهیزات که به زندگی و کسب‌وکار مردم وارد می‌شود، در اتخاذ اقدامات و صدور آرای قضایی بازدارنده، موردلحاظ قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی