[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

کشت نشایی چغندر قند پاییزه برای اولین بار در خنج ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: کشت نشایی چغندر قند پاییزه برای اولین بار در یک مزرعه الگویی در سطح 5هزار مترمربع و تعداد 65هزار نشا در مزارع کشاورزی بخش محمله اجرا شد. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خنج، علی علی پور با بیان اینکه چغندر قند کشت شده از رقم آنتیک است، تصریح کرد: در این روش بخشی از طول دوره رشد محصول در خزانه در مساحت محدودتری نسبت به کشت مستقیم بذر در مزرعه طی می‌شود و در مصرف نهاده‌ها از جمله بذر به میزان 70 درصد صرفه جویی می‌شود. وی اظهار کرد: در این طرح، ریشه‌های چغندر قند به صورت گلدانی در سینی‌های نشا به روش سنتی (با دست) بعد از آبیاری اول در زمین انتقال داده شده است.
علی پور افزود: با توجه به شرایط خشک‌سالی به وجود آمده در چند سال اخیر و اینکه چغندر قند یک گیاه با نیاز آبی بالا می‌باشد، استفاده از کشت نشایی می‌تواند 3 تا 4 نوبت از دفعات آبیاری بکاهد که این می‌تواند در راستای کاهش مصرف آب و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش داشته باشد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهم‌ترین مزایای استفاده از روش نشایی کاهش مصرف آب و بذر بوده بیان کرد: یکنواختی سطح سبز محصول، کنترل و کاهش عوامل خسارت زا مانند علف‌های هرز و بیماری، کاهش عملیات وجین و تنک کردن مزرعه و کوتاه شدن مرحله کاشت تا برداشت از دیگر مزایای استفاده از این روش است. مدیر جهاد کشاورزی ادامه داد: انتظار می‌رود با توسعه این روش کشت بتوان در افزایش سطح گلخانه‌ها و سطح زیر کشت چغندر قند پاییزه گامی مهم برداشته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی