[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

مسکن ملی لار تفکیک شد ، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس شمار متقاضیان مسکن اقدام ملی در این استان و شهرهای جنوبی را ۴۴هزار و ۷۷۶ نفر متقاضی اعلام کرد و گفت: به دلیل مجزا بودن حوزه مسئولیت راه و شهرسازی فارس و لارستان این دو حوزه در مسکن ملی نیز تفکیک شده است.
زمانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به اینکه متقاضیان در ۴۲ شهر فارس و ۱۳ شهر لارستان و جنوب فارس برای ساخت مسکن اقدام ملی نام نویسی کرده اند، گفت: پیشرفت مسکن ملی در این شهرها متفاوت است؛ برخی در مراحل اجرای زیرساخت و فونداسیون هستند، برخی شهرها زمین واگذار شده و متقاضیان در حال گرفتن پروانه هستند و در برخی شهرها نیز کار قرعه کشی تخصیص واحد انجام شده و طرح مراحل آغازین را می‌گذراند. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، طرح مسکن اقدام ملی را فرصتی برای خانه دار شدن اقشار مختلف و طیف‌های گوناگون جمعیتی با سطوح درآمدی متوسط دانست و گفت: زمین واحد‌های اقدام ملی از سوی راه و شهرسازی به بنیاد مسکن واگذار می‌شود و بنیاد در این زمینه با اقدام نظارتی زمینه پرداخت تسهیلات را به متقاضیان فراهم می‌کند. 
زمانی خاطرنشان کرد: از جمله رخدادهای فرخنده و قابل توجه در طرح مسکن اقدام ملی استقبال کم نظیر شهروندان در جنوب فارس و در حوزه لارستان از این طرح است. از مجموع ۱۳ شهر در شهرستان‌های جنوب استان فارس شمار متقاضیان در شهرهای گراش، لامرد، لار، خنج و اوز بیشترین تعداد است. در مجموع در این حوزه ۱۱هزار و ۴۰۴ تقاضا برای مسکن اقدام ملی ثبت شده است. وی اضافه کرد: در شهرهای گله دار، اشکنان، بیرم، جویم، علامرودشت، عمادشهر، مهر و وراوی نیز تقاضاها ثبت شده و کار ساخت مسکن اقدام ملی آغاز شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی