[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

فرونشست تهدید اراضی ، روزنامه شیراز نوین

400 دشت بزرگ در کشور وضعیت خوبی
 از لحاظ فرونشست ندارند
محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: 400 دشت بزرگ در کشور از لحاظ فرونشست دارای وضعیت نامناسبی هستند و شرایط خوبی ندارند.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در سفر دو روزه به استان فارس در حاشیه جلسه کارگروه تخصصی فرونشست زمین در استان فارس گفت: با توجه به فرونشست‌های موجود در کشور، وزارتخانه‌های کشاورزی، نیرو و صمت با رویکرد فرونشست‌ها مجوزهایی را که صادر می‌کنند، صادر کنند تا از فرونشست بیشتر جلوگیری شود.
محمد شکرچی زاده اضافه کرد: با توجه به مسئله مهم فرونشست‌های کشور باید یک عزم ملی صورت بگیرد و یک ستاد ملی تشکیل شود و با کمک و همفکری اساتید، دانشگاهیان، مدیران و مسئولان به این امر مهم پرداخته شود و از دانشگاه شیراز عاجزانه درخواست داریم که با کمک مدیران میانی و استانی پای کار بیایند.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی متذکر شد ما باید تلاش‌های زیادی انجام دهیم و با یک عزم از فرونشست زمین‌ها و آثار تاریخی جلوگیری کنیم؛ چراکه اینها میراث آیندگان هستند و باید به نسل آینده تحویل دهیم.
وی افزود: نیمی از آب‌های زیرزمینی به اتمام رسیده و از بین رفته است و باید سازگاری شرایط از جمله کشاورزی را با توجه به وضعیت فرونشست‌ها تغییر دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی