[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

هفته ناکامی‌فوتبال فارس، روزنامه شیراز نوین

کسب تنها دو امتیاز در پنج مسابقه و به ثمر رساندن تنها دو گل، نشان دهنده عملکرد ضعیف نمایندگان فوتبال فارس در هفته اخیر است.
تیم‌های فارسی که به طور کلی در این فصل عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشته‌اند، در هفته گذشته نتایج دور از انتظاری را در چهار رده مختلف مسابقات کشوری ثبت کردند.
در لیگ برتر فوتبال، فجر پس از شکست یک بر صفر مقابل آلومینیوم اراک، در شیراز میزبان مس رفسنجان بود و با ارائه نمایشی نه‌چندان جالب، به یک تساوی خانگی رضایت داد. این در حالی بود که به گواه بینندگان مسابقه، دروازه فجرشهیدسپاسی بود که با درخشش خود مانعِ از دست رفتن یک امتیاز برای میزبان زردپوش عصر چهارشنبه در ورزشگاه حافظیه بود. فجر با این تساوی صاحب 10 امتیاز در 10 مسابقه شد و با یک پله سقوط در رتبه دوازدهم قرار گرفت.
نکته نگران کننده درباره تیم فجرشهیدسپاسی، عملکرد بسیار ضعیف این تیم در فاز تهاجمی ‌و به ثمر رساندن تنها 5 گل در 10 مسابقه است که ضعیف‌ترین عملکرد این تیم در تمام ادوار لیگ برتر به شمار می‌رود.
همچنین در مسابقات لیگ دسته اول، تیم قشقایی که با مهدی رجب‌زاده به شگفتی‌ساز مسابقات تبدیل شده و یک هفته پیش، صدرنشین مسابقات بود، این هفته در اهواز با دو گل تن به شکست مقابل شاگردان سهراب بختیاری‌زاده در تیم استقلال خوزستان داد. بدین ترتیب قشقایی با از دست دادن امتیازات خوزستان، یک پله نزول کرد و در رتبه دوم جدول جای گرفت.
در مسابقات لیگ دسته دوم نیز تیم ایمان سبز شیراز که در قم به مصاف گل ریحان این شهر رفته بود، با تساوی بدون گل برابر میزبان پایین جدولی خود متوقف شد و دو امتیاز بسیار مهم برای شاگردان غلامحسین پیروانی از دست رفت. بدین ترتیب تیم ایمان سبز با 10 امتیاز در رتبه چهارم جدول گروه دوم رقابت‌های لیگ دو قرار گرفت و در ادامه کار سختی برای صعود خواهد داشت.
و بالاخره در مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال کشور که در پنج گروه برگزار می‌شود، نمایندگان فارس موفق به کسب هیچ امتیازی نشدند.
در هفته پنجم این رقابت‌ها و در حالی که تیم شایان دیزل کوار استراحت داشت، دو تیم شیرازی عقاب و پرسپولیس برابر رقبای خود تن به شکست دادند. روز پنجشنبه 25 آذرماه، تیم عقاب در یزد با یک گل بازی را به یزدلوله واگذار کرد و پرسپولیس هم در شیراز با نتیجه سه بر دو مغلوب تیم انتهای جدولی صنعت ابریشم اصفهان شد. در جدول 12 تیمی‌گروه پنجم لیگ دسته سوم، تیم شایان دیزل کوار فارس با 7 امتیاز از چهار بازی در رتبه چهارم قرار دارد، پرسپولیس با 6 امتیاز از 5 بازی پنجم است و عقاب با 5 امتیاز از همین تعداد بازی در رتبه هفتم قرار دارد.
با توجه به اقتداری که تیم‌های هرنگ جوان بستک هرمزگان و یزدلوله از خود نشان داده‌اند، به نظر می‌رسد کار تیم‌های فارسی حاضر در لیگ دسته سوم نیز برای صعود بسیار سخت باشد اما با توجه به هفته‌های زیادی که تا پایان کار باقی مانده، امید برای تحول در نتیجه‌گیری تیم‌ها همچنان محفوظ است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی