[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

مسابقه دوی خیابانی در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

 به همت هیئت دوومیدانی استان فارس، مسابقه دوی خیابانی با شرکت حدود ۱۰۰۰ دونده از سراسر کشور، صبح جمعه به میزبانی شیراز برگزار شد.
روح الله نجمی، ‌رئیس هیئت دوومیدانی استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بیان داشت: رقابت‌های دو خیابانی شیراز گرامیداشت شهدای سلامت با شرکت ۹۸۰ دونده در تمامی‌ رده‌های سنی از استان فارس و سراسر کشور و همچنین سه ورزشکار خارجی در مسیری ۸ کیلومتری از بلوار شهید چمران شیراز تا مقابل ارگ کریم خان زند برگزار شد که در پایان محمدجواد صیادی دونده باسابقه استان فارس به مقام نخست رسید و حسن عابدی و حسین نیرومند همگی از استان فارس به ترتیب دوم و سوم شدند.
نجمی ‌در ادامه افزود: باهدف شناسایی استعدادهای برتر، یک رتبه بندی مجزا هم برای نوجوانان داشتیم که ۲۰ نفر اول این رده سنی شناسایی می‌شوند و هدف ما از برپایی این رقابت خیابانی، آشنایی بیشتر مردم با ورزش دوومیدانی است.
محمد‌هادی ایمانیه استاندار فارس نیز که در خط پایان این رقابت در جمع ورزشکاران حضور یافت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در جمع ورزشکاران هستم و لازم می‌دانم از مدیر کل ورزش و جوانان فارس و همچنین امیر رضایی فرمانده ارشد آجا بابت همکاری در برگزاری این مسابقه تشکر کنم و قطعاً یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد نشاط اجتماعی و سرزندگی و انگیزه دار شدن همین ورزش‌های همگانی است.
استاندار فارس افزود: توصیه داریم این برنامه‌ها تداوم یابد و هر هفته یک دستگاه اجرایی متولی برگزاری آن شود و ما قطعاً در مدیریت کلان استان از ورزش همگانی و ورزش بانوان حمایت می‌کنیم.
محمدجواد صیادی نفر نخست این رقابت خیابانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: رقابت بسیار خوبی بود و استقبال خوبی هم شده بود و به ویژه اینکه از استان‌های همجوار نیز آمده بودند و بر جذابیت مسابقه افزوده بود.
قهرمان دو استقامت کشور افزود: برگزاری این نوع مسابقات عامل افزایش علاقه‌مندان به دوومیدانی خواهد شد و حضور جوانان و نوجوانان در این مسابقات باعت می‌شود آن‌ها خودشان را محک بزنند و استعدادیاب‌های هیئت دوومیدانی هم حضور دارند و از میان همین ورزشکاران، قهرمانان آسیا و المپیک کشف می‌شوند.
غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال نیز که در مراسم اختتامیه حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برنامه بسیار خوب و جالبی بود و باید این نوع رقابت‌ها بازهم برگزار شود یعنی سالی ۲ بار به مناسبت‌های مختلف تا ورزش شکوفا گردد و با انجام یک مسابقه اتفاقی نمی‌افتد و به عبارت دیگر، با یک گل بهار نمی‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی