[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

مدیریت خشک‌سالی ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، در ادامه سفرهای خود به شهرستان‌های استان در راستای مدیریت منابع آبی در جلسه شورای اداری بخش کامفیروز جنوبی حاضر شد. این جلسه با حضور تعدادی از مدیران استانی برگزار شد و وضعیت حجم ذخیره آب سد درودزن، آب شرب و کشاورزی منطقه کامفیروز و درودزن مورد برسی قرار گرفت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی پور در ادامه سفرهای خود به شهرستان‌های استان در راستای مدیریت منابع آبی در جلسه شورای اداری بخش کامفیروز جنوبی حاضر شد. این جلسه با حضور تعدادی از مدیران استانی برگزار شد و وضعیت حجم ذخیره آب سد درودزن، آب شرب و کشاورزی منطقه کامفیروز و درودزن مورد برسی قرار گرفت.
معاون استاندار فارس بیان داشت: در این جلسه مسئولان و کشاورزان شهرستان مرودشت به تشریح وضعیت موجود پرداختند و معاونان دستگاه‌های استانی گزارشی از وضعیت ارائه کردند. 
محبی پور عنوان کرد: در این سفر بازدیدهایی از مناطق کشاورزی و دریاچه سد درودزن انجام شد و وضعیت ذخیره آب و نحوه بهره برداری در بخش کشاورزی و شرب مورد بررسی قرار گرفت.
 به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، این سفرها و بازدیدها با توجه شرایط خشک‌سالی و کمبود منابع آب مورد نیاز برای شرب و کشاورزی و مدیریت منابع آب استان انجام می‌شود.
تشکیل کارگروه مدیریت منابع آب استان در استانداری موضوعی دیگری بود که محبی پور به آن اشاره کرد و گفت: جلسات مختلف با هدف پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار تشکیل شده است و برخی از موضوعات در جلسه علمی و اجرایی آب استان بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. ‌به اعتقاد معاون استاندار فارس، در شرایطی که خشک‌سالی که در نقاط مختلف دنیا وجود دارد، مدیریت تولید و مصرف آب حائز اهمیت است. وی همراهی دولت‌مردان و مردم در این مسیر و برای مدیریت خشک‌سالی را تأثیرگذار توصیف کرد و به روش‌های مدیریت منابع آب در شرایط تنش آبی در استان در پرداخت و گفت: مردم نسبت به صرفه جویی مصارف آب در حوزه خانگی و کشاورزان در حوزه آب کشاورزی با دقت بیشتری عمل کنند.
 وی مصرف بهینه منابع آب را باعث کاهش دهنده عوارضی همچون فرونشست زمین و کمبود آب و پایین آمدن کیفیت آن دانست.
 به گفته محبی پور، همکاری و افزایش اطلاعات و داده‌ها منجر به این خواهد شد که در این مسیر تدابیری را اتخاذ کنیم.
وی عنوان کرد: این سفرها ادامه خواهد داشت و مناطق و شهرهایی که دچار مشکلات تنش آبی هستند، مورد بازدید قرار می‌گیرند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این سفر ضمن عرض خداقوت به سربازان عرصه امنیت کشور، از ساختمان فعلی و جدید نیروی انتظامی بازدید نمود و در ادامه با خانواده سردار سرافراز شهید اثری نژاد که از فرماندهان شاخص لجستیک نیروی دریایی در دفاع مقدس بودند، دیدار کرد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی