[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

چالش شپش و کرونا در مدارس ، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در کمیته استانی بهداشت، تغذیه و ایمنی که با حضور نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش استان و معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اولویت‌های حوزه سلامت در مدارس، دستیابی به اهداف برنامه ریزی شده را در گرو همکاری اولیای دانش آموزان دانست.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدرضا کریمی» افزود: تفاهم نامه‌های متعددی بین وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده که هدف از تمامی این تفاهم نامه‌ها، ارتقای سطح سلامت دانش آموزان به عنوان یکی از اصلی ترین گروه‌های هدف برنامه‌های سلامت محور است.
او افزود: چالش‌های مربوط به بازگشایی حضوری مدارس برای دانش آموزان در نسخه «۰۷» مورد توجه قرار گرفته است، اما هنوز با چالش‌هایی در این خصوص روبه‌رو هستیم و در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برخی مدارس با مشکل روبه‌رو هستیم که برای رفع آن‌ها به همکاری جدی معلمان، کارکنان مدارس، پدرها و مادرها و دانش آموزان نیاز است.
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان در مقابله با کرونا، بازگشایی حضوری مدارس، بیماری‌های غیرواگیر، پدیکلوزیس، مراقبت دهان و دندان و مکمل یاری دانش آموزان را دیگر اولویت‌های مربوط به سلامت در مدارس برشمرد که لازم است با همفکری اعضای این کمیته، برای پیشبرد بهتر اهداف این حوزه 
تلاش شود.
سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس نیز در این نشست با اعلام اینکه سلامت دانش آموزان اولویت اصلی آموزش و پرورش است، گفت: تا زمانی که شیوه نامه‌های بهداشتی در مدرسه ای رعایت نشده باشد، امکان بازگشایی حضوری وجود ندارد.
دکتر آیت اله دهقان تأکید کرد: مدارسی که مجوز بازگشایی حضوری را دریافت نکرده اند، موظف‌اند بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت جدی نظارت کنند.
او با اشاره به کنترل شیوع شپش در برخی مدارس به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های سلامت دانش آموزان، تحقق برنامه‌های این حوزه را نیازمند همکاری کارشناسان سلامت و تندرستی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان با کارشناس نوجوانان جوانان و مدارس مراکز بهداشت شهرستان‌ها دانست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی