[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

فرصت طلایی، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی- روزنامه‌نگار:

بعد از فرصت‌سوزی‌های بسیاری که در استان فارس اتفاق افتاده، حالا نوبت به‌دست‌گیری و استفاده از فرصت‌های طلایی است؛ فرصت‌هایی که ممکن است فارغ از آزمون و خطا بتواند مسیر توسعه را هموار کند.
بهره‌گیری از زمینه حضور بعضی اشخاص توانمند غیرسیاسی در بدنه مدیریتی و اجرایی فارس، فرصتی است که این روزها پدید آمده و باید از آن با هدف پرهیز از فرصت‌سوزی‌های گذشته استفاده نمود. پست‌ها باید به رزومه‌ها و اشخاص دارای توان سپرده شود تا از پس اداره امور برآیند و مستقیماً منافع ملت را 
تأمین کنند...

مدیریت منافع ملت این روزها کاری سخت و دشوار و در مواردی شاید بعید به نظر بیاید، اما باید آستین‌ها را بالا زد و پای کار بود و در برابر هجمه‌ها ایستاد. باید دید چرا گروه‌هایی بعضاً سیاسی و منفعت طلب مانع تغییرات بنیادین در نظام مدیریتی خسته و ناکارآمد استان فارس هستند و شاید منافع فردی را می‌جویند!
انتصابات در استان فارس روندی حساب شده را در پیش دارد. شاید کندی رویه، مربوط به صدور احکام از پایتخت است که با سیاست‌های واگذاری امور به استانداران در تضاد است.
واقعیت این است که تصمیم گیران مستقر در نظام سایه، خواهان انتصاب مهره‌های خود برای حکمرانی موردنظرشان هستند و مدیران ‌انقلابی در فکر انتصاب نفرات کارآمد و وابسته به رزومه‌های دارای پشتوانه علمی و اجرایی؛ اما و به هر صورت تغییرات در راه است؛ تغییرات به شیوه لازم که ممکن است با انجام‌ آنها روند توسعه فارس سرعت بگیرد و استان از رکود خارج شود.
فارس امروز، نیازمند مردان و زنانی است کارآمد و کارآزموده تا بتوانند سنگ ‌زیرین آسیاب باشند. 
در صفحه شطرنج ممکن است با یک حرکت توأم با حوصله و دقت، کل معادلات پیش بینی شده حریف به هم بریزد. در انتصابات جدید نیز می‌توان با یک انتخاب درست و شایسته، فارس را به سوی جایگاه درخور شأنش دلالت کرد.
اینکه فارس دچار عقب ماندگی است بر کسی پوشیده نیست و دلایل این عقب ماندگی را باید در دو حوزه ناکارآمدی مدیران سابق و بی توجهی نمایندگان مجلس واکاوی نمود؛ مدیرانی که مطالبه گر نبودند و نمایندگانی که آنان نیز مطالبه گری نکرده اند و سکان اداره امور ملت را به دست باد سپرده اند.
کشتی توسعه بدون هدف روی آب شناور مانده و امروز برای سکان‌داری صحیح آن نسخه‌های شفابخشی وجود دارد که باید موردتأیید همگان قرار گیرد. 
ان‌شاءالله.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی