[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

حریق بزرگ خرازی اطفا شد ، روزنامه شیراز نوین

هفت ایستگاه آتش نشانی در اطفای حریق گسترده انبار لوازم خرازی در خیابان تیموری تلاش کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، روز 2 دی ماه ساعت 9:50، طی تماس شهروندان با سامانه 125 ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خبر از حریق گسترده ای در انبار لوازم خرازی واقع در خیابان تیموری داده شد. 
محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در تشریح این خبر اظهار داشت: 30 آتش نشان از هفت ایستگاه در قالب تیم‌های عملیاتی متشکل از خودرو‌های اطفای حریق، امداد و نجات و تانکرهای آب‌رسان در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شدند و سریعاً عملیات اطفا را آغاز نمودند. قانع ابراز داشت: محل حادثه یک ساختمان قدیمی دوطبقه بود که در منطقه ای مسکونی و در مجاورت انبارهای کالا به نگهداری لوازم خرازی اختصاص یافته بود. در زمان حضور نیروها در محل حادثه، مشاهده شد که به دلیل حجم بالای مواد قابل اشتعال و همچنین سرایت شعله‌های آتش به قسمت‌های مختلف، این ساختمان کاملاً شعله‌ور شده است. خوشبختانه کسی در داخل ساختمان نبود اما شدت حرارت و شعله‌های آتش به حدی بود که عملیات نفوذ و خاموش کردن آتش را با مشکلاتی مواجه کرده بود.
این مقام مسئول با اشاره به عدم دسترسی آتش نشان به کانون حریق عنوان کرد: آتش نشانان با اتخاذ تاکتیک‌های عملیاتی خوب موفق شدند هم زمان با تخلیه دود و آب‌رسانی از طریق پنجره‌ها و بازشوهای ساختمان، شعله‌های آتش را تحت کنترل خود دربیاورند و از گسترش آتش به منازل اطراف جلوگیری به عمل آورند.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: اطفا و لکه گیری این حریق سنگین که تمام انبار را فرا گرفته بود، مدت 2 ساعت به طول انجامید. 
قانع گفت: با توجه به وجود مقدار قابل توجهی الکل در طبقه همکف این ساختمان، اطفای به موقع این آتش سوزی از حادثه ای جدی جلوگیری کرد.
وی به همشهریان عزیز توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و همزمان با دور شدن از محل حادثه مراتب را سریعاً از طریق تماس با تلفن 125 به ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز اطلاع دهید.
اطلاع رسانی آنی سهم بسزایی در کاهش خسارات حوادث در بر دارد. عملیات لکه گیری آتش نشانان در این محل ادامه یافت و علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی