[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

آب‌رسانی به مسکن مهر امام رضا(ع) ، روزنامه شیراز نوین

عملیات اجرایی فاز اول طرح آب‌رسانی به مسکن مهر امام رضا(ع) و شهر لپویی شهرستان زرقان آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز اول طرح آب‌رسانی به مسکن مهر امام رضا(ع) و شهر لپویی شهرستان زرقان گفت: اتمام عملیات اجرایی و بهره برداری از این طرح 8هزار خانوار این مناطق از مزایای آن منتفع می‌شوند. پروژه مذکور که فاز اول طرح آب‌رسانی به شهر لپویی و مسکن مهر این شهر از خط انتقال سد درود زن می‌باشد، شامل اجرای ۴۵۰۰ متر خط انتقال آب‌رسانی با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن به قطر ۲۵۰ میلی متر از خط انتقال سد درودزن به مخزن 5هزار مترمکعبی مسکن مهر امام رضا(ع) لپویی است. محمود رضایی اعتبار این طرح را هزینه ای بالغ بر ۴۰میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این هزینه توسط یکی از خیران نیکوکار این منطقه تأمین می‌شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه 8هزار خانوار از مردم شهر لپویی و مسکن مهر امام رضا(ع) لپویی از مزایای آن منتفع خواهند شد. رضایی همچنین از اجرای فاز دوم این طرح خبر داد و اظهار داشت: مقرر شده است در ادامه با تأمین ۹هزار متر لوله مورد نیاز توسط شرکت آبفا استان فارس، عملیات حفر کانال و کارگزاری آن توسط این خیر بزرگوار صورت بگیرد. 
وی ضمن تقدیر از شرکت آبفای فارس به پاس فعالیت‌های مستمر در حوزه آب‌رسانی و تقدیر از مجمع خیرین آب‌رسان استان، در خصوص آغاز عملیات اجرایی این پروژه ابراز خرسندی کرد و گفت: حوزه عمرانی استانداری فارس در این زمینه همکاری ویژه ای خواهد داشت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت منابع آب، کاهش بارندگی و لزوم پاسخ‌گویی به نیاز مشترکان و چالش‌های مدیریت منابع آب و جهت بررسی و ارائه راهکار به منظور به حداقل رساندن هدرروی آب و کاهش هزینه‌های مالی بسیار مهم است که تأسیسات آب‌رسانی به گونه ای حفاظت و نگهداری شود که نیازمندی‌های آب شرب روستاها و شهرها را با حداقل هزینه تأمین نماید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی