[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: در تولید دارو توانمندیم اما حمایت می‌خواهیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در دیدار با وزیر بهداشت، حمایت مجموعه وزارت بهداشت از تولید دارو، مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی در فارس را موجب شکوفایی توانمندی‌های بالای استان در این زمینه خواند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدهادی ایمانیه» استاندار فارس در نشست هم‌اندیشی که با حضور دکتر «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیت‌الله «لطف‌الله دژکام» نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز و حجت‌الاسلام و المسلمین «ابراهیم کلانتری» تولیت آستان مقدس حضرت احمدی و محمدی(ع) برگزار شد، با اشاره به گفت‌وگوهای صورت‌گرفته پیرامون تفویض اختیار به دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در زمینه تولید دارو، مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی گفت: به اذعان همگان، فارس در این سه زمینه از توانمندی بالایی برخوردار است.
او حضور چهره‌های ماندگار کشور در زمینه شیمی در استان فارس را از جمله زمینه‌های تحقق این مهم در فارس عنوان کرد و افزود: همچنین وجود کارخانه‌های بزرگ در فارس، زیرساخت و توانمندی بسیار خوبی برای ثمربخشی این برنامه در فارس محسوب می‌شود.
استاندار فارس در ادامه از برنامه‌ریزی برای حضور معاون وزارت دفاع در شیراز برای انعقاد تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت و وزارت دفاع در زمینه تولید دارو، مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی، به‌عنوان دیگر زیرساخت برنامه‌ریزی‌شده در این حوزه خبر داد.
دکتر ایمانیه همچنین به پروژه ساخت شهر سلامت در شیراز به‌عنوان گامی دیگر برای پیشبرد اهداف تولیدی در حوزه سلامت فارس اشاره و اظهار کرد: این مجموعه به‌عنوان منطقه ویژه در نظر گرفته شده و از سرمایه‌گذاران جامعه پزشکی و دیگر حوزه‌ها برای مشارکت در این پروژه مهم عمرانی در فارس، دعوت می‌شود.
او ابراز امیدواری کرد که در کنار این تفویض اختیار به دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در زمینه تولید دارو، مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی، در کنار توانمندی بالای جامعه پزشکی و دست‌اندرکاران حوزه دارو در فارس، از این فرصت نهایت استفاده برای توسعه استان صورت گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی